Ekiplerin en büyük destekçisi "Safir", her gün kendisi için oluşturulan alanda ev, araç, tren aramaları gibi özel eğitimden geçiriliyor.
"Safir", Jandarma At-Köpek Eğitimi ve Meslek Edindirme Kurs Merkez Komutanlığındaki eğitiminin ardından atandığı kentte düzenlenen operasyonlarda, aktif görevine başlayalı yaklaşık bir yıl olmasına rağmen ekiplerin en büyük destekçisi ve gururu haline geldi.
Uyuşturucu arama köpek sorumlusu Jandarma Uzman Çavuş Saim Kayabaşılı, labrador ırkı 2 yaşındaki Safir`in, üstün koku alma yeteneğiyle araçların en gizli yerine saklanan uyuşturucunun bulunmasını sağladığını söyledi.
Son bir yılda Safir ile 366 göreve çıktıklarını belirten Kayabaşılı, bu görevlerde 53 kilogram uyuşturucu ile 2 bin 717 adet sentetik hap ele geçirdiklerini ifade etti.
Aramızdaki sevgi bağını güçlü tutmaya çalışıyoruz
"Aramızdaki sevgi bağını güçlü tutmaya çalışıyoruz"
Kayabaşılı, "Branş eğitimi için JAKEM`in belirlediği program çerçevesinde köpeğimizin eğitimlerini vererek onu sürekli hazır tutmaya çalışıyoruz. Bunların dışında her zaman birlikte olduğumuz için bir arkadaş gibi sohbet edip, aramızdaki sevgi bağını güçlü tutmaya çalışıyoruz" dedi.
Fotoğraf: AA
Fotoğraf: AA
Yükleniyor lütfen bekleyiniz