Mustafa Kemal Atatürk`ün Kara Harp Okulu`na girişinin 122. yıl dönümü için düzenlenen törene, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile kuvvet komutanları katıldı.
Bakan Akar, törenin yapıldığı Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu`na gelişinde Rektör Erhan Afyoncu ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. Harbiyelilerden oluşan tören mangasını selamlamasının ardından Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile törenin yapılacağı salona geldi.
Salona girişinde öğrencileri "Harbiyeliler merhaba" diyerek selamlayan Akar ile komutanların yerlerini almasının ardından tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başladı.
TSK yoğun mücadele içinde
"TSK yoğun mücadele içinde"
Bakan Akar, "Şu anda Türk Silahlı Kuvvetleri, başta ülkemizin ve asil milletimizin hak ve menfaatleri olmak üzere dost ve kardeş ülkelerin hak ve menfaatleri dahil, bunları korumak ve kollamak için, onların haklı davalarında yanlarında olmak için Irak`ın kuzeyinde, Suriye`nin kuzeyinde, Libya`da, Afganistan`da, Kosova`da, Azerbaycan`da ve diğer coğrafyalarda yoğun bir mücadele içinde" dedi.
Bakan Akar ve beraberindekiler törenin ardından "Atatürk ve Sanat Sergisi"ni gezdi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz