Tunceli'nin Ovacık ilçesinde yaşayan Ebru Kılınç, Munzur Dağlarında yetişen çiçekler ile sızma natürel zeytinyağını harmanlayıp el yapımı doğal sabun üretiyor.
1
Ürettiği sabunları önce yaşadığı mahalledeki komşularına satan Kılınç, daha sonra üretimini yaptığı sabunların fotoğraflarını çekerek sosyal medya hesabı üzerinden takipçileriyle paylaştı.
2
Büyük emek vererek yaptığı ürünlerin kısa sürede beğenilip ilgi görmesiyle kolları sıvayan Kılınç, yaklaşık 2 ay önce Ovacık ilçesi 94 Mahallesi`nde komşusuna ait boş bir evin odasını sabun atölyesine dönüştürdü.
3
Günün büyük bir bölümünü atölyesinde sabun üretimi için çalışarak geçiren Kılınç, Munzur Dağlarından topladığı kantaron, sarımsak, papatya, kekik ve ölmez çiçeğiyle sızma natürel zeytinyağını harmanlayıp 8 çeşit sabun üretiyor.
4
El emeği sabunlarını Munzur Gözeleri`nde açtığı stantta ve sosyal medyadan satan Kılınç, gelecek yıllarda yörede tesis kurmayı hedefliyor.