Fatih Camii`nde 65 yıl boyunca, tefsir, hadis ve fıkıh dersi veren, yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da yüzlerce talebe yetiştiren Muhammed Emin Saraç için Fatih Atikali Mahallesi`ndeki evinde helallik alındı.
Saraç`ın cenazesi, Kur`an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından yakınları, talebeleri ve sevenlerinin omzunda Fatih Camii`ne getirildi.
Saraç`ın dünürü imam hatip Mustafa Demirkan`ın kıldırdığı cenaze namazına çok sayıda isim katıldı.
Saraç`ın yakınları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, TBMM Başkanvekili Celal Adan, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş gibi daha bir çok isim ve sevenleri saf tuttu.
M. Emin Saraç`ın tabutuna Cumhurbaşkanı Erdoğan da omuz verdi.
M. Emin Saraç`ın tabutuna Cumhurbaşkanı Erdoğan da omuz verdi.
Muhammed Emin Saraç`ın tabutuna Cumhurbaşkanı Erdoğan da omuz verdi.
O günden son dönemde yaşadığı sıkıntılara kadar zaman zaman fırsat buldukça Saraç`ın ziyaretine de gittiğini anlatan Erdoğan, "Bu ziyaretlerinde de kendisinden çok ama çok istifade ettim. Rabb`im inşallah bizleri sevgili Habibinin Liva-ül hamd ismiyle müsemma sancağı altında da beraber haşrucem eylesin" dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz