Muğla'nın Fethiye ilçesinde, yerel ve ulusal basın kuruluşlarında çalışan gazeteciler, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının (FTSO) düzenlediği organizasyonla yamaç paraşütüyle uçtu.
1
Hazırlıkların ardından gazeteciler, yamaç paraşütü pilotları eşliğinde tandem (ikili) uçuş yaptı. Yaklaşık 30 dakika havada kalan gazeteciler, eşsiz Ölüdeniz manzarasının keyfini çıkardı.
2
FTSO Başkanı Osman Çıralı, burada yaptığı konuşmada, basının çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından olduğunu söyledi.
3
Bölgenin tanıtılması, sorunlarının dile getirilmesi ve çözüme kavuşturulması noktasında basın kuruluşları ve gazetecilerin ciddi katkı sağladığını vurgulayan Çıralı, şöyle konuştu:
"Ölüdeniz`den sonra ülkemizin tanıtım yüzü olacak Babadağ`ın gerdanlığı teleferik projemiz devam ediyor. Bu yılın sonunda başlangıç noktası 226 rakım seyir terasından, 10 kişilik kabinlerle Ölüdeniz, Fethiye, Adalar, havanın açık olduğu zamanlarda Rodos Adasını seyrederek Babadağ`a çıkacağız. 1200 rakım ara istasyona 9 dakikada, devamında 1700 rakım varış istasyonuna 14 dakikada ulaşacağız."
4
Çıralı, Babadağ`a yapılacak teleferikle bölgede turizmin 12 aya yayılmasının sağlanacağını da kaydetti.
5
İlk kez yamaç paraşütü yaptılar
İlçedeki yerel bir gazetede görevli Hüsniye Özdemir, Fethiyeli olmasına rağmen ilk uçuşu olduğunu ve Ölüdeniz`i gökyüzünden ilk kez gördüğünü, keyifli ve güvenli bir uçuş gerçekleştirdiğini belirterek, herkesi muhteşem Ölüdeniz manzarasını gökyüzünden izlemeye davet etti.
6
Ulusal bir gazetede muhabirlik yapan Ferdi Yavuz ise ilk kez yamaç paraşütüyle uçuş yaptığı için heyecanlandığını kaydetti.
7
Pistten kalkışının ardından korkusu ve heyecanının geçtiğini anlatan Yavuz, "Ölüdeniz’in muhteşem bir manzarası var. Cennet gibi bir yer. Gökyüzünden baktığımızda aşağıda farklı bir dünya var." dedi.
8
Yükleniyor lütfen bekleyiniz
SIRADAKİ GALERİ
Model araç koleksiyonuna 7 yılda 150 bin lira harcadı