Serotonin kaynağı: Badem
Serotonin kaynağı: Badem
Badem, serotonin maddesini serbest bırakmaya yardımcı olan ve triptofan olarak bilinen aminoasitler içerir. Ayrıca, badem içerisindeki salisilin enzimi ile migren ağrınızı azaltacak en yararlı kuru yemişlerden biridir.
Ayçiçeği çekirdeği
Ayçiçeği çekirdeği
Ayçiçeği çekirdekleri, içerdiği yağ asitleri ile migren ile savaşır. Ayrıca magnezyum kaynağıdır ve kasların gevşemesine destektir.
Karbonhidrat eksikliğine dikkat!
Karbonhidrat eksikliğine dikkat!
Karbonhidrat eksikliği baş ağrısına neden olabilmektedir. Tam tahıllı ekmek vücutta aşırı su kaybını düzenlerken, migren kaynaklı baş ağrısını ortadan kaldırmaya destektir.
Kahve
Kahve
Kahve, içerdiği kafein ile kan damarlarını daraltarak konsantrasyonu arttırıyor. Baş ağrısı ve migren için günde 1 fincan tüketebilirsiniz.
İnatçı baş ağrılarına: Muz
İnatçı baş ağrılarına: Muz
Muz, potasyum bakımından zengindir. İçerdiği magnezyum bakımından, kan damarlarını rahatlatarak migren ağrısının hafiflemesine destek olmaktadır.
Şifalı yeşil: Nane
Şifalı yeşil: Nane
Nane strese ve baş ağrısına iyi gelmektedir. İçerdiği anti inflamatuar özellikleri sinirlerin yatışmasına yardımcı olup, stres kaynaklı migren ağrısının geçmesine destek olmaktadır. Nane çayı olarak tüketilmektedir.
Migrene derman bitkisel çaylar
Migrene derman bitkisel çaylar
Migren ağrısını geçirmek için bitkiler ve bitki çayları tüketmek başarılı sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Migrene iyi gelen papatya çayını tüketebilirsiniz.
Baş ağrısına: Patates
Baş ağrısına: Patates
Patates, C vitamini ve potasyum açısından zengindir. Ayrıca baş ağrısına karşı etkilidir.
Ispanak
Ispanak
Ispanak, içerdiği bol miktardaki bileşen ve mineraller sayesinde çok eski çağlardan beri hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Kan basıncını düşüren ıspanak, baş ağrısının hafiflemesini kolaylaştırır.
Su eksikliği
Su eksikliği
Vücudun susuz kalması, baş ağrısına neden olabilmektedir. Gün içerisinde en az 3lt su içmelisiniz.
Susam taneleri
Susam taneleri
Susamda bulunan yüksek oranda magnezyum, migrene neden olan kan damarlarındaki spazmları engelleyici özelliktedir.
Yoğurt
Yoğurt
Sayısız faydası olan yoğurt, kalsiyum kaynağıdır. Yapılan araştırmalar, migren ağrılarına iyi geldiğini göstermiştir.
Doğal ağrı kesici: Zencefil
Doğal ağrı kesici: Zencefil
Yemeklere lezzet katan zencefil, baş ağrısına iyi geldiği gibi mide üzerinde de olumlu etkileri vardır. Mide bulantısı gibi sorunların giderilmesine destektir.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz