Uluslararası Down Sendromu Federasyonunun düzenlediği "Melek Yüzler Çanakkale'de Duada" etkinliği kapsamında Türkiye'nin 7 bölgesinden 21 down sendromlu çocuk, Tarihi Gelibolu Yarımadası'nı ziyaret etti.
Morto Koyu`ndaki Hisarlık Tepe`de yer alan Şehitler Abidesi`ne gelen heyet, 21 metrelik Türk bayrağı açtı.
2
Temsili şehitlikte dua eden çocuklar ve aileleri, şehitliği gezdi.
3
Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, gazetecilere etkinlik hakkında bilgi verdi.
4
“Çanakkale bu milletin ortak değeri”
Kaşdemir, Tarihi Gelibolu Yarımadası`nın en anlamlı törenlerden birine ev sahipliği yaptığını anlattı: "Melek yüzler bugün Çanakkale`deki tarihi alanda şehitler abidesinde buluştu. Çanakkale hepimizin ortak değeri. Bu milletin ortak değeri. Bu milletin bütün unsurlarının ve fertlerinin ortak değeri. İnşallah bundan sonraki günlerde onları burada daha çok göreceğiz. Onlarla burayı daha anlamlı hale getireceğiz. İyi ki geldiler. Herkesi Çanakkale`ye bekliyor ve davet ediyoruz. Çanakkale hepimizin ortak değeri ve paydası. Tüm şehitlerimizin mekanları cennet olsun. Onları unutmadık unutturmayacağız. Onları seviyoruz" dedi.
5
“Bu vatanı onlara borçluyuz”
Uluslararası Down Sendromu Federasyonu Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay, Çanakkale`de çok önemli bir etkinliğe imza attıklarını söyledi.
6
Federasyon olarak 21 Aralık`ta 21 down sendromlu genci 21 metre Türk bayrağının altında buluşturduklarını anlatan Tuncay, burada amacın toplumsal farkındalık yaratmak ve şehitlerin unutmamak olduğunu söyledi.
7
Tuncay, çünkü bu vatanı onlara borçluyuz diyerek sözlerini noktaladı.
8
9
10
11
12
Yükleniyor lütfen bekleyiniz
SIRADAKİ GALERİ
Türkiye'nin tahıl ambarı Konya Ovası'nda kar sevinci