Her türlü hava ve arazi şartlarında terör örgütüne yönelik mücadele veren Mehmetçik, huzur ve güven ortamının sağlanması için kış faaliyetlerini kararlılıkla sürdürüyor.
Yerli ve milli imkanları kullanarak terör örgütünü bitirme noktasına getiren Mehmetçik için hazırlanan nanoteknolojik kamuflaj ise ağır kış şartlarında mücadele veren doğu illerindeki askerlere ulaştırıldı.
Yüksekova`da bulunan 3`üncü Piyade Tümen Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, kar kalınlığının yer yer 1,5 metreyi bulduğu arazi koşullarında görev yapan Mehmetçik de yeni kamuflajlarını giymeye başladı.
Yeni tip ve desen eğitim giysisi, rüzgar ceketi ve yeni tip botları Mehmetçiğin yaz sıcağında ya da kışın karlı kaplı arazide ilerlemesini kolaylaştıracak.
 Yüksek mukavemetli iplikten üretildi
Yüksek mukavemetli iplikten üretildi
Malzeme ve dizaynı yenilenen yeni tip eğitim elbiselerinin model ve desen seçiminde, Türkiye`nin coğrafi yapısına uygun kamuflaj özellikleri göz önünde tutuldu.
Nanoteknolojik üretimle elde edilen kumaşların kullanıldığı yeni tip eğitim kıyafetleri, yüksek mukavemetli ipliklerden imal edildi.
Su itici özelliği sahip giysiler, haki renkte, su geçirmez, hava alabilen, tam ortopedik, soğuğa karşı yalıtımlı botlarla tamamlandı.
Darbe emici özelliğe sahip yeni botlar, hem günlük mesaide hem de operasyonlarda hareketleri destekleyecek şekilde tasarlandı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz