İstiklal Marşı`nı yazan "Milli Şair" Mehmet Akif Ersoy`un torunu Selma Ersoy Argon, TBMM Genel Kurulu`nda 2021`in "İstiklal Marşı Yılı" olmasını içeren düzenlemenin kabul edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
TBMM Genel Kurulunda, Meclis Başkanı Mustafa Şentop`un ilk imza sahibi olduğu ve 5 partinin imzasının yer aldığı önergeyle 2021 yılının "İstiklal Marşı Yılı" olmasını içeren düzenleme kabul edildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan`a teşekkür etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan`a teşekkür etti
Argon, Cumhrubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri kapsamında 2018 yılında verdiği "2018 Yılı Vefa Ödülü"yla ödülüyle başlayan ve devletin Mehmet Akif Ersoy`a olan bağını güçlendiren sevgi ve ilgisine teşekkür etti.
Anma haftasında `Gazi Meclisimizden mutlu bir haber geldi
"Anma haftasında `Gazi Meclisimizden mutlu bir haber geldi"
Ödül töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın 20-27 Aralık tarihlerinin Mehmet Akif Ersoy Haftası ilan edilmesi ricasında bulunduklarını aktaran Argon, şöyle konuştu: "Sağ olsunlar ilgi ve takdirleriyle bu yönetmelik de karara bağlandı, çıktı ve hafta ilan edildi. Sebilürreşad ailesiyle birlikte uzun zamandır gayret ettiğimiz mücadele meyvesini verdi. Tam da anma haftasında `Gazi Meclis`imizden mutlu haber geldi. Bu sabah 2021 yılı İstiklal Marşı Yılı ilan edildi. Tabii ki bu içime müthiş bir sevinç verdi, kalbim sevindi. Çünkü hakikaten İstiklal Marşı`mızın 100`üncü yılı. Bir şeyler olması gerekiyordu. Takdir ettiler, sağ olsunlar. Çok mutlu oldum. Hamdolsun. Devletimizin ve Cumhurbaşkanımızın ilgi ve sevgileriyle Sebilürreşad ailemizle bunu başardık. Sebilürreşad Derneği ve Akif dostlarına teşekkür ediyorum. Dergimiz 6 senedir yeniden yayında ve yoluna devam ediyor."
Dedemin ruhu bir nevi Ankara`da atıyor
"Dedemin ruhu bir nevi Ankara`da atıyor"
İsitklal Marşı Yılı dolayısıyla gerçekleştirilecek etkinliklere, bilhassa Ankara`da düzenlenecek törenlere katılmak istediğini dile getiren Argon, "Orada olmayı canı gönülden diliyorum. Çünkü dedemin ruhu bir nevi Ankara`da atıyor. Tacettin Dergahı`nda attığı gibi Millet Meclisinde de atıyor. Dedem namına bana verilen o güzel vefa ödülünü Gazi Meclisimizde yapılan köşede sergilenmesi için vereceğim. Cumhurbaşkanımızdan rica etmiştim. Büyük bir tevazuyla kabul etti. O vefa ödülünün yeri orasıdır. Orada sergilenecek, her gelen görecek" dedi.
Büyük bir vatanseverdi
"Büyük bir vatanseverdi"
Mehmet Akif Ersoy`u "Büyük bir vatanseverdi." diye tanımlayan Argon, "Dedem, vatanı, milleti, bayrağı, ezanı, Allah ve Peygamber yolunda gitmesiyle büyük bir ahlak abidesidir. Samimi bir insandır. Kan bağı olmamın dışında bütün milletimizin dedesidir" dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz