Asıl mesleği tıp doktorluğu olan Kütahya`nın Gediz ilçesi Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, 25 yıl önce başlayan hobisini ustalığa dönüştürerek yaptığı 2 binden fazla kurşun asker minyatürü ve diğer bibloları evinin adeta tarih müzesini andıran bir odasında sergiliyor.
Kütahya`nın Gediz ilçesinde Belediye Başkanlığı yapan Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, 25 yıl önce başladığı kurşun asker hobisini koleksiyona dönüştürdü. Saraoğlu, atölyesinde boyadığı figürlerin kaidelerini kendi imal ediyor.
Kütahya`nın Gediz ilçesinde Belediye Başkanlığı yapan Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, 25 yıl önce başladığı kurşun asker hobisini koleksiyona dönüştürdü. Çalışmaları arasında Selahaddin Eyyubi`nin de figürü bulunuyor.
Asıl mesleği tıp doktorluğu olan Kütahya`nın Gediz ilçesi Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, 25 yıl önce başlayan hobisini ustalığa dönüştürerek yaptığı 2 binden fazla kurşun asker minyatürü ve diğer bibloları evinin adeta tarih müzesini andıran bir odasında sergiliyor. Çalışmaları arasında İskoç oyuncu Sean Connery figürü de bulunuyor.
Asıl mesleği tıp doktorluğu olan Kütahya`nın Gediz ilçesi Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, 25 yıl önce başlayan hobisini ustalığa dönüştürerek yaptığı 2 binden fazla kurşun asker minyatürü ve diğer bibloları evinin adeta tarih müzesini andıran bir odasında sergiliyor. Çalışmaları arasında 17-19 yüzyıllarında Osmanlı gündeminde hayatı anlatan figürler bulunuyor.
Asıl mesleği tıp doktorluğu olan Kütahya`nın Gediz ilçesi Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, 25 yıl önce başlayan hobisini ustalığa dönüştürerek yaptığı 2 binden fazla kurşun asker minyatürü ve diğer bibloları evinin adeta tarih müzesini andıran bir odasında sergiliyor. Çalışmaları arasında Kuka koleksiyonundan padişah serisi figürleri bulunuyor.
Asıl mesleği tıp doktorluğu olan Kütahya`nın Gediz ilçesi Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, 25 yıl önce başlayan hobisini ustalığa dönüştürerek yaptığı 2 binden fazla kurşun asker minyatürü ve diğer bibloları evinin adeta tarih müzesini andıran bir odasında sergiliyor.
Asıl mesleği tıp doktorluğu olan Kütahya`nın Gediz ilçesi Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, 25 yıl önce başlayan hobisini ustalığa dönüştürerek yaptığı 2 binden fazla kurşun asker minyatürü ve diğer bibloları evinin adeta tarih müzesini andıran bir odasında sergiliyor. Çalışmaları arasında 1683 deki ikinci Viyana kuşatmasındaki Osmanlı İmparatorluğu sancaktarını anlatan figür bulunuyor.
Asıl mesleği tıp doktorluğu olan Kütahya`nın Gediz ilçesi Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, 25 yıl önce başlayan hobisini ustalığa dönüştürerek yaptığı 2 binden fazla kurşun asker minyatürü ve diğer bibloları evinin adeta tarih müzesini andıran bir odasında sergiliyor. Çalışmaları arasında 2 buçuk santimetre boyutunda Barbaros Hayrettin Paşa figürü bulunuyor.
Asıl mesleği tıp doktorluğu olan Kütahya`nın Gediz ilçesi Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, 25 yıl önce başlayan hobisini ustalığa dönüştürerek yaptığı 2 binden fazla kurşun asker minyatürü ve diğer bibloları evinin adeta tarih müzesini andıran bir odasında sergiliyor. Çalışmaları arasında Kurtuluş Savaşı`nı anlatan diorama figürleri bulunuyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz