Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği (ETTDER), kentin plaka kodu olan "22" ve aynı zamanda Edirne`nin kurtuluşunun 100. yılı olmasından da esinlenerek "2022 Edirne Yılı" için çalışmalara başladı.
Sınırların, nehirlerin, kültürel mirasın, birçok uygarlığın, savaşların ve barışın buluştuğu, Osmanlı`ya bir asra yakın başkentlik yapmış kadim şehrin turizm potansiyelini artırmak ve kente daha çok turizm çekmek için gelecek yıl 22 tanıtıcı başlık altında etkinlikler gerçekleştirilecek.
Çalışmalarla Trak, Roma, Bizans ve Osmanlı medeniyetlerinin izlerinin canlı olarak yaşandığı kentin, ulusal ve uluslararası alanda daha çok tanıtılması hedefleniyor.
ETTDER Başkanı Bülent Bacıoğlu, Edirne`nin önemli bir turizm şehri olduğunu, önemli değerlerini turizmle bağdaştırmak ve cazibesini artırmak için çalışmalar yaptıklarını anlatan Bacıoğlu, "Edirne`de her gün yeni bir kültürel ve tarihi değeri buluyoruz. Bunları turizmle ilişkilendiriyoruz. Biz çalışmalarımızı gelecek yıllara dönük yapmaya devam ediyoruz. Bu anlamda 2022`den çok umutluyuz. Aşı süreci ve benzeri sağlık tedbirleriyle 2022`ye çok iyi performansla gireceğimizi düşünüyoruz." dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz