Maltepe Belediyesinde aralarında temizlik görevlilerinin de bulunduğu işçilerin başlattığı grev, beşinci gününde devam ediyor.
Grevin etkileri özellikle temizlik hizmetlerinde hissedilirken, birçok noktada dolu olan konteynerlerin yanlarına bırakılan çöpler, sokaklarda yığınlar oluşturdu.
Vatandaşlar şikayetçi
Vatandaşlar şikayetçi
İlçede yaşayan vatandaşlar, çevreye kötü kokular yayılmasına neden olan çöplerin toplanmamasına tepki gösterdi.
İlçe sakinlerinden Şenol Uluer, belediyenin pandemi döneminde yapılan bu grevi, işçilerle anlaşarak sonlandırmasını istediklerini belirterek, şöyle konuştu: "Bu grevin ertelenme şansı olurdu. Bu pandemide bu çöpün burada olması hoş değil. İnsanların sağlıkla ilgili sorunları var. Bir de bu çöplerden mikrop yayılırsa insanlar hasta olacak. Onun için bir an önce işçilerin hakkının da verilerek, anlaşma yapılarak, çöplerin toplanmasını istiyoruz."
Mehmet Sakarya da çöplerin toplanmasını istediklerini anlatarak, "İşçilerin hakkını vererek, şehrin temizliğini yapmaları lazım" dedi.
İşçiler çöp toplatmaya çalışan belediye başkanına tepki gösterdi
İşçiler çöp toplatmaya çalışan belediye başkanına tepki gösterdi
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve CHP’li belediye meclis üyelerinin ilçedeki bazı yerlerde çöp toplatmaya çalıştığını öne süren işçiler, duruma tepki gösterdi.
Çöpleri toplamaya çalışan kişilerle grevdeki bazı işçiler arasında gerginlik yaşandı.
DİSK Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 2 No`lu Şubesinin sosyal medya hesabında yer alan açıklamada, Maltepe Belediyesinin grev kırıcılığı ve Küçükyalı`da grevdeki işçilere yönelik planlı bir saldırı yaptığı iddia edildi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz