Merkez Yeşilyurt ilçesindeki Sıtmapınarı Mahallesi İnönü Caddesi`nde bulunan 2 katlı bir binada "tadilat nedeniyle" olduğu değerlendirilen göçük meydana geldi.
İş yerlerinin olduğu binanın çevresinde güvenlik önlemi alındı.
13 kişi yaralı kurtarıldı
13 kişi yaralı kurtarıldı
AFAD, bölgede başlatılan arama kurtarma çalışmaları sırasında 13 kişinin enkazdan yaralı kurtarıldığını açıkladı. Yaralılar, ambulanslarla hastanelere sevk edildi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaralıların tedavisinin hastanelerde devam ettiğini, olay yerine 28 ambulans ve 2 UMKE ekibi görevlendirildiğini söyledi.
13 yaralıdan 3`ü taburcu edildi, can kaybı yok
13 yaralıdan 3`ü taburcu edildi, can kaybı yok
13 yaralıdan 3`ü taburcu edildi. Hayati tehlikesi olmayan 2 kişinin yoğun bakımda tedavisi sürüyor. Malatya Valisi Aydın Baruş, şu ana kadar herhangi bir can kaybının olmadığını açıkladı.
Bölgeye çevre illerden destek ekipleri sevk edildi
Bölgeye çevre illerden destek ekipleri sevk edildi
Adıyaman, Elazığ, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Bingöl, Tunceli, Erzurum, Sivas ve Adana illerinden arama ve kurtarma ekipleri faaliyetlere destek vermek üzere bölgeye sevk edildi.
Enkazda 1 kişiden ses alındı
Enkazda 1 kişiden ses alındı
Arama kurtarma çalışmaları devam ederken ekipler 1 kişiden ses aldı. Vali Baruş, "Enkaz altında çok fazla kişi olmadığını tahmin ediyoruz." dedi.
Valilik, çökme neticesinde enkazda yakını veya yakınları olduğunu düşünen vatandaşların, 112 veya Valiliğin 0532 662 60 23 nolu iletişim numaralarına bildirimde bulunmalarını istedi.
Binanın alt katında bir tadilat olduğu ifade edildi
"Binanın alt katında bir tadilat olduğu ifade edildi"
Malatya Valisi Aydın Baruş, binadaki çökmenin nedeninin tadilat nedeniyle olduğunun ifade edildiğini söyledi. Tadilat çalışmasından dolayı bir deformasyon olup olmadığı ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Malatya Valisi Aydın Baruş ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Devam eden arama kurtarma çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Devletin bütün imkanları ve kurumlarıyla vatandaşlarının yanında olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, olaydan etkilenenlere geçmiş olsun dileklerini ileterek, yaralılara acil şifa temennisinde bulundu.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz