Avcılar`daki Gümüşpala Mahallesi`nde bulunan Küçükçekmece sahil kesiminde ve özellikle Kuruçeşme ile Paşaeli Parkı`nın arkasındaki alanda da dalgalar binlerce balık ölüsünü kıyıya ulaştırdı.
Sabah yürüyüşüne çıkanlar ölü balıkları bir birlerine endişe ile gösterirken, geçen yıl da yine aynı dönemde olduğu gibi balıkların toplu ölümlerinden endişe duyduklarını söyledi.
Gölün sahilden 100 metreye yakın bölümünün kahverengi, ilerisinin ise mavi renkte olduğu görüldü. Gölün tabanındaki hareketlenmelerin sudaki oksijeni azalttığını bunun sonucunda ölümler görüldüğü belirtildi. Sahilde kıyıya vuran balıkların yanı sıra çok miktarda çöpün de olduğu dikkat çekti.
Avcılar Kent Konseyi, Küçükçekmece Gölü sahilinde çok sayıda ölü balık ve yengecin vurduğunu, bu durumun daha büyük bir çevre felaketine dönmemesi için bir an önce bertaraf edilmesi gerektiğini aktardı.
Gölün farklı noktalarından İSKİ ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri tarafından gölden numuneler alındı.
Yetkililer, numunelerden çıkacak sonuçların ardından gerekli tedbirlerin hiç bekletilmeden yapılmasının çok önem arz ettiğine dikkati çekiyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz