Gaziantep`ten başlayan yolcuğu ile mülteci çocukların, aileleriyle ya da aileleri olmadan Avrupa`ya uzanan yolculuklarındaki zorlukları gündeme taşıyacak kukla "Küçük Amal", kentteki Seyhan Nehri üzerinden geçen tarihi Taş Köprü`ye ulaştı.
Yolculuğu 3 Kasım`da İngiltere`nin Manchester kentinde son bulacak "Küçük Amal", Taş Köprü`nün ardından Zübeyde Hanım Parkı`ndaki konsere katıldı.
Kuklanın yürüyüşüne vatandaşlar da ilgi gösterdi.
Annesini bulmak üzere yola çıkan bir kız çocuğunun hikayesi
Annesini bulmak üzere yola çıkan bir kız çocuğunun hikayesi
Mülteci konularını işleyen İngiltere merkezli Good Chance Tiyatrosu öncülüğünde hazırlanan, Türkiye ve dünyadan birçok sanatçı, kurum ve kuruluşun desteklediği "Yürüyüş (The Walk) Projesi" kapsamında hazırlanan kukla "Küçük Amal", annesini bulmak üzere yola çıkan bir kız çocuğunun hikayesini konu alıyor.
"Küçük Amal"ın buruk hikayesiyle dünya kamuoyunda farkındalık oluşturmak ve mülteci çocukların sorunlarına dikkat çekilmesinin amaçlandığı proje çerçevesinde tasarlanan 3,5 metre uzunluğundaki kukla, 8 ülke sınırını aşarak 65 şehirde binlerce kilometrelik yolculuk yapacak.
Küçük Amal, 3 Kasım`da İngiltere`nin Manchester kentinde son bulacak yolcuğu ile mülteci çocukların, aileleriyle ya da aileleri olmadan Avrupa`ya uzanan yolculuklarındaki zorlukları gündeme taşıyacak.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz