Muş Devlet Hastanesi koronavirüs yoğun bakım servisinde görev yapan anestezi uzmanı Dr. Beyza Yeşiloğlu ve acil tıp uzmanı Dr. Önder Yeşiloğlu, virüs bulaşan hastalarını iyileştirebilmek için canla başla çalışıyor.
Beyza Yeşiloğlu, insanların evlerinden korkarak çıktığı koronavirüs sürecinde tüm sağlık çalışanlarının, hastaların tedavilerinin aksamaması için fedakarca görev yaptığını anlattı.
Tüm önlemlere rağmen eşiyle Kovid-19`a yakalandıklarını kaydeden Yeşiloğlu, "İyileştikten sonra hastaları daha iyi anladık. Nefes almakta zorlandık ve vücuttaki ağrıyı biz de hissettik. Hastalara daha empatiyle yaklaştık. Nefes alamayan hastalarımız oldu. Bu hastaları şifayla taburcu ettiğimizde yaşadığımız mutluluğu tarif edemeyiz. Şu an en etkili korunma yöntemimiz maske, mesafe ve hijyen" şeklinde konuştu.
Dr. Önder Yeşiloğlu ise yoğun bakımda çalışırken aldığı önlemlere, giydiği koruyucu kıyafetlere rağmen hastalandığını ve yatarak tedavi gördüğünü söyledi.
İyileştikten sonra hastalığa hem bir doktor hem de bir hasta gözüyle bakmaya başladığını vurgulayan Yeşiloğlu, "Hastaların nefes açlığını, öksürüğün verdiği rahatsızlığı, o şiddetli kas ağrılarını ne kadar yoğun hissettiklerini iyi anlıyorum. İyileştikten sonra hastalara nefes olabilmek için işimizin başına döndük. İnsanların rehavete kapılmamaları lazım" dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz