Meram Belediyesi, ramazan ayında çocuklar için iftariyelik adlı etkinlik seti hazırladı.
Meram Belediyesi, ramazan ayında çocuklar için "iftariyelik" adlı etkinlik seti hazırladı.
Çocuklar, ramazan boyunca her gün set içinden çektikleri kartta yer alan, yardımlaşma, komşuluk ilişkileri, ibadetler ve manevi değerler gibi konularda kendilerinden istenen eğitici ve keyifli görevleri yerine getirecek. Oyunla öğrenme yaklaşımıyla hazırlanan etkinlik setleri ilçedeki 14 bin çocuğa dağıtıldı.
Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bereket ayını çocuklara anlatarak, manevi duyguları yaşatabilmek için birçok etkinlikten oluşan "iftariyelik" setini hazırladıklarını söyledi.
Ramazanın Konya`da bir başka güzellikte yaşadığını belirten Kavuş, salgın nedeniyle ramazan coşkusundan mahrum kalan çocukları bir nebze sevindirmek istediklerini dile getirdi.
Kavuş, gelecek için çocukların büyük önem taşıdığına vurgu yaparak "Çocukluğumuzun ramazanları dediğimiz, hepimizin yaşadığı, geçmişten gelen çok güzel anılarımız var. Çocuklarımızın da aynı ramazan ruhunu, maneviyatını yaşaması için eğlenerek öğrenmelerine uygun bir hediye seti hazırladık. Bu sayede çocuklarımız dini bilgilerini ve manevi duygularını keyifli bir şekilde pekiştirecek." diye konuştu.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz