Konya'nın Karapınar ilçesinde, yıllar önce bir obruk oluşmuştu. O obruğun içerisinde, 45 metre çapında 2 metre derinliğinde yeniden bir obruk oluştu. Mahalle sakinleri ilk defa böyle bir şeye şahit olduklarını söyledi.
Reşadiye Mahallesi Averen Mevkii`ndeki Kayalıbaşı Obruğu`nun içerisinde, çökme ve yarıkları görenler durumu yetkililere bildirdi.
2
Bölgede yaşayan 60 yaşındaki Bahattin Parlak, obruk bölgesinde çökmelerin devam ettiğini söyledi.
3
Civarda çok sayıda obruk oluşumuna şahit olduklarını anlatan Parlak, "Bu Kayalıbaşı Obruğu`nun içerisinde çocukluğumuzdan beri gezer dolaşırdık. Çok eski oluşumun içerisinde yeni obruğu görmek için geldim. Buralarda koyunlar otlatılırdı, insanlar geçerdi" dedi.
4
"Obruk içerisinde obruk olmasına ilk defa şahit oluyoruz"
Mahalle sakinlerinden Şammas Parlak da gördükleri karşısında şoke olduğunu belirterek, "Obruk içerisinde obruk olmasına ilk defa şahit oluyoruz. İçinde koyun kuzu olabilirdi. İki üç gün önce bir şey yoktu. Sıkça geldiğimiz bir yer. Önlem alınması gerekir, insanlarda korku var. İster istemez tedirginlik yaşıyoruz. Bir gün önce gördüğümüz yer ertesi gün çökmüş olabiliyor" diye konuştu.
5
6
7
Yükleniyor lütfen bekleyiniz
SIRADAKİ GALERİ
Gurbetçiler yöresel ürünleri de yanlarında götürüyor