Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Tatar, Hatay`da zeytin ve zeytinyağı festivaline katıldı.
Ersin Tatar, "Büyük Türkiye ile KKTC`nin iş birliği benim her zaman arzu ettiğim, temenni ettiğim bir olguydu, Cumhurbaşkanı olarak bu yeni siyaseti bu duygularla seslendirebilmek benim için bir gururdur, onurdur" dedi.
Tatar, 15 Temmuz Milli İrade Parkı`nda düzenlenen Altınözü 5. Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivali`nin açılışında, siyasi hayatı boyunca her zaman Hatay`a çok yakın olduğunu söyledi.
Altınözü`nün üretkenliğini, çiftçisini, zeytinini, zeytinyağını ve gastronomisini öven Tatar, emeği geçen ve üreten insanlara teşekkür etti.
Tatar, Hataylılarla aralarındaki muhabbetin, sevginin, saygının, iş birliğinin her daim devam etmesi gerektiğini anlatarak, "Zeytini andığımız bu özel günde, zeytinin bereketi, kutsallığı, güzelliği, barışıyla, barış ve huzur içerisinde, milli birlik dolayısıyla vatan, millet ve bayrak sevgisiyle geleceğe hep birlikte yürümenin mutluluğu ve gururu içerisinde, büyük Türkiye ile KKTC`nin iş birliği benim her zaman arzu ettiğim, temenni ettiğim bir olguydu, Cumhurbaşkanı olarak bu yeni siyaseti bu duygularla seslendirebilmek benim için bir gururdur, onurdur. Dolayısıyla bu duygularla hepinizi kucaklıyorum, hepinize başarılar diliyorum. İnşallah refah, müreffeh, bolluk, kutsallık, güzellikler bizlerle olacaktır" dedi.
Konuşmaların ardından Vali Rahmi Doğan, Tatar`a zeytinyağı hediye etti.
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, daha sonra festival alanındaki stantları gezdi, bir kafenin açılışına katıldı.
Fotoğraf: AA
Fotoğraf: AA
Yükleniyor lütfen bekleyiniz