Aylar sonra cumartesi günün tüm yurtta sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmıyor. Vatandaşlar güzel havanında etkisiyle sabah saatlerinden itibaren dışarı çıktı.
Yeni normalleşme kararlarının açıklanmasıyla birlikte hafta sonu cumartesi günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı.
Trafikte yoğunluk oluştu
Trafikte yoğunluk oluştu
İstanbul`da köprüler başta olmak üzere trafikte yoğunluk yaşandı. Fatih Sultan Mehmet (FSM) ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü`nden geçmek isteyenler neredeyse durma noktasına gelen trafikte bekledi.
Kahvaltıcılar doldu taştı
Kahvaltıcılar doldu taştı
Güzel havanın da etkisiyle vatandaşlar sokakları doldurdu. Kahvaltıcılar sabahın ilk saatlerinden itibaren vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. İşletmeler erkenden mesailerine başladı. Kepenk kaldıran esnaf müşterilerini kabul ediyor.
Normalleşmede sabah 07.00`den akşam 21.00`e kadar kafe ve restoranlar faaliyetlerini sürdürüyor. Masaların arasında 2 metrelik mesafe olması gerekiyor. Sandalyeler arasında boşluk şartı var. Bir masada en fazla 2 kişinin oturması kuralı da genelgede açıklandı.
Vatandaşlar sahillere akın etti
Vatandaşlar sahillere akın etti
İstanbul`da sabah saatlerinden itibaren vatandaşlar sahillere akın etti. Kimi spor yaptı, kimileri ise balık tuttu. Kafeteryaların önünde oluşan kuyruk dikkati çekti. Park ve bahçelerde de vatandaşlar güneşin tadını çıkardı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz