Bilecik
Bilecik
Türkiye genelinde hava bugün parçalı ve çok bulutlu olacak. Marmara`nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu (Sivas hariç), Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu`nun doğusu ile Balıkesir, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Artvin ve Siirt çevrelerinde yağış bekleniyor.
Bilecik
Bilecik
Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu`nun doğusunda gök gürültülü sağanak ve yerel dolu yağışı öngörülüyor. İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar tahmin ediliyor.
Bilecik
Bilecik
Öğle saatlerine kadar Batı Karadeniz`in kıyı kesimleri ile Samsun çevrelerinde yağmur ve sağanağın kuvvetli olması bekleniyor. Batı Karadeniz`in iç kesimleri (Rakımı 400 metre ve üzeri yerler) ile Amasya ve Çorum çevrelerinde yoğun kar yağışı öngörülüyor.
Bilecik
Bilecik
Bu nedenle başta buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar, sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
Kütahya
Kütahya
Hava sıcaklıklarının, kuzey, iç ve batı kesimlerde 6-12 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Kütahya
Kütahya
13 Nisan Salı sabahına kadar Trakya kesimi, Marmara`nın güney ve doğusu, Ege ve Batı Akdeniz`in iç kesimleri, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz`in iç kesimlerinde zirai don riski olmasından dolayı, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta üreticiler olmak üzere ilgililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.
Kütahya
Kütahya
Rüzgarın Ege ve Batı Akdeniz`de kuzey yönlerden, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda güney yönlerden kuvvetli (40-70 kilometre/saat), Güney Ege ve Batı Akdeniz`de yer yer fırtına şeklinde (60-80 kilometre/saat) esmesi bekleniyor.
Kütahya
Kütahya
Ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem taşıyor.
Kütahya
Kütahya
Denizlerde ise Güney Ege ve Batı Akdeniz`de fırtına, Doğu Karadeniz`de fırtınamsı rüzgar tahmin ediliyor.
Kütahya
Kütahya
Kütahya`nın Domaniç ilçesini Bursa`nın İnegöl ilçesine bağlayan 1500 rakımlı Kocayayla mevkisinde kar yağışı etkili oluyor. Karayolları ekipleri ise kar küreme ve tuzlama çalışmasını aralıksız sürdürüyor.
Bolu Dağı
Bolu Dağı
Anadolu Otoyolu ile D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı tipi şeklinde etkili oluyor.
Bolu Dağı
Bolu Dağı
Türkiye`nin en önemli geçiş güzergahlarından biri olan Bolu Dağı Tüneli mevkisinde dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece boyunca aralıklarla devam etti.
Bolu Dağı
Bolu Dağı
Bölgede etkisini sürdüren ve zaman zaman da tipi şekline dönen yağış, otoyolun özellikle Abant kavşağı, Bolu Dağı Tüneli ve viyadükler kesiminde devam ediyor.
Bolu Dağı
Bolu Dağı
Kar kalınlığının yaklaşık 5 santimetreye ulaştığı güzergahlarda Karayolları ekipleri, yolun ulaşıma kapanmaması için kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.
Kocaeli
Kocaeli
Kocaeli`nin Kartepe, Başiskele ve Gölcük ilçelerinin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkisini gösteriyor.
Kocaeli
Kocaeli
Kar yağışıyla Gölcük ilçesindeki Eriklitepe Tabiat Parkı da beyaza büründü.
Kocaeli
Kocaeli
Kocaeli
Kocaeli
Karabük
Karabük
Karabük`ün yüksek kesimlerinde kar yağışı etkisini gösteriyor.
Karabük
Karabük
İl merkezi ve ilçelerde başlayan sağanak, yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı.
Karabük
Karabük
Kar yağışıyla Karabük-Bartın kara yolunun 1030 rakımlı Ahmetusta Geçidi, 2 bin rakımlı Keltepe Kayak Merkezi ve ilçelerin yüksek kesimleri beyaza büründü.
Sakarya
Sakarya
Sakarya`nın yüksek kesimlerinde kar yağışı etkisini gösteriyor.
Sakarya
Sakarya
Hendek ilçesi Dikmen Mahallesi`nde kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı.
Sakarya
Sakarya
Zonguldak
Zonguldak
Zonguldak`ta kar yağışı ve yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi, yer yer 30 metreye düştü.
Zonguldak
Zonguldak
Kentte sabah saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı ve sis, özellikle Zonguldak-İstanbul kara yolunda görüş mesafesini düşürdü.
Zonguldak
Zonguldak
Ankara
Ankara
Ankara
Ankara
Ankara`da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, kentin yüksek kesimlerinde etkili oldu.
Ankara
Ankara
Ankara
Ankara
Ankara
Ankara
Yükleniyor lütfen bekleyiniz