Halk arasında "Kırmızı periler diyarı" olarak bilinen Narman Peribacaları ve çevresi, Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Narman Belediyesinin ortak çalışmasıyla yeni görünüm kazandı.
Proje kapsamında, peribacalarının bulunduğu yörede yapımı tamamlanan ve içerisinde dinlenme alanlarının olduğu 2 katlı tesis tamamlandı.
Narman Peribacaları`na gelenler, tesiste hem yemek yiyip ihtiyaçlarını giderebiliyor hem de jeolojik açıdan peribacalarının olduğu 62 kilometrelik geniş alanda gezinti yapıyor.
Vadi boyunca 12 ayrı kanyonun bulunduğu ve Amerika`nın Kolorado Vadisi`ndeki Grand Kanyon ile benzerlik taşıyan peribacaları, ziyaretçilerine dağ bisikleti ve atlı safari gezintisi imkanı sunuyor.
Bazı aileler at bindi, bazıları da dağ bisikletiyle gezdi
Bazı aileler at bindi, bazıları da dağ bisikletiyle gezdi
Çocuklarıyla bölgeye gelen ailelerden bazıları at sırtında vadiyi keşfederken, bazıları da dağ bisikletiyle gezinti yaptı.
Vali Okay Memiş, kentin Palandöken Kayak Merkezi`nden sonra Tortum Şelalesi ve Narman Peribacalarının olduğu bölgede tesis yapıldığını ve işletmesinin Büyükşehir Belediyesine verildiğini anlattı: "Bölgede bir de seyir tepesi var. İnsanlar oraya gelerek manzarayı izleyebilecek, fotoğraf çekebilecek ve isterlerse yarım saatlik patika yolundan yürüyerek tesise inebilecekler. Eğer yürümek istemezlerse araçlarla, otobüslerle direkt tesise gidecekler. Ziyaretçilerin burada bir günlerini rahatlıkla geçirebilecekleri yerler var. Atlı safari yapabilecekler, dağ bisikletleriyle gezebilecekler. Her ilçemizin ayrı doğal güzellikleri var."
Ziyaretçilerden Ayşe Yıldız, doğal güzelliğin yeni imkanlarla değerlendirilmesine sevindiklerine değindi, "Burası herkesin gelip görmesi gereken bir yer. Herkesin gelmesini tavsiye ediyoruz" dedi.
Bölgede atlı safari hizmeti sunan köylülerden Cem Sultan Topuz’da gelen misafirlere atlı safari keyfi yaşattıklarını anlatarak, midilli at ve faytonla gezinti imkanını yakında vatandaşların hizmetine sunacaklarını dile getirdi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz