ABD’nin Kentucky eyaleti Mayfield kentinde oluşan hortum felaketi sonrası çok sayıda bina ve araç zarar gördü.
Ülkede 6 eyalette etkili olan hortumlarda en az 88 kişi hayatını kaybetti.
Miguel, Salvador, Juana Agpop ve bir grup gönüllü yıkılan evlerin enkazında dua etti.
Afetzedeler yıkılan evlerinin enkazında sağlam kalan kullanılabilecek eşyalarını arıyor.
ABD`de hortumlar nedeniyle yerle bir olan Kentucky eyaletindeki Dawson Springs kentinin tek hastanesi de harabeye döndü.
Ülkede 6 eyalette etkili olan hortumlarda Dawson Springs kentinin yüzde 75`i haritadan silindi.
Babtist Health Deaconess sağlık merkezinde 1991`den bu yana görev yapan Cheryl McKinght, "Dawson Springs`te sağlık hizmetini sadece biz veriyoruz, hortum bizi de çok kötü etkiledi. Tüm hastane gitti." dedi.
Hortumun vurduğu gece, hastalarının olmadığını ama hastanede bir görevli bulunduğunu belirten McKnight, çalışanlarının yara almadan hortumdan kurtulduğunu söyledi.
Enkazda, kullanılabilir eşyalarını arıyor
Enkazda, kullanılabilir eşyalarını arıyor
Kent sakinlerinden kanseri yenen Stacy Bryan, hortumda evini ve her şeyini kaybetti.
Enkazdan geride kalanlar arasında kıyafetlerini arayan Bryan, "Sahip olduğum her şeyimi kaybettim. Hala kullanılabilir şeyler varsa kurtarmaya çalışıyorum." dedi.
Noel öncesi başka bir yere taşınmak için eşyalarını toplamak için geldiği evinde hortuma yakalandığını anlatan Bryan, uyarıların hemen ardından eşyalarını alamadan evden ayrılmak zorunda kaldığını ifade etti.
Bryan, hayatta olduğu için şükrettiğini, hayatlarını kaybedenler için son derece üzgün olduğunu dile getirdi. Bryan, "Bu durum çok üzücü. Hiçbir şeyim kalmadı ve yardıma ihtiyacım var." dedi.
Kentucky`de hortumlar nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 74`e yükselirken 6 eyalette en az 88 kişi öldü.
Hortumlardan en fazla etkilenen, hava sıcaklığının gece eksilere düştüğü Mayfield ve Dawson Springs`te, elektrik ve su kesintileri devam ediyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz