Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ve aralarında milli sporcuların da bulunduğu kentteki kayaklı koşucular, bu sezon düzenlenecek ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarı elde etmek için hazırlıklarını sürdürüyor.
Daha önce ilde trafiğe kapalı asfalt yollarda antrenman yapan sporcular, şimdilerde kar yağışının ardından pistleri hazır hale getirilen Yalnızçam Kayak Merkezi`nde çalışmalarına devam ediyor.
Sporcular, çam ormanlarıyla çevrili kayak merkezinde antrenörleri eşliğinde haftanın belirli günleri çalışma yaparak güç depoluyor.
Vali Hüseyin Öner, spor ve sporcuya destek olduklarını, gençleri spora özendirmek için çalıştıklarını söyledi.
Vali Öner: Yarışlara daha iyi imkanlarda hazırlanmalarını sağladık
Vali Öner: "Yarışlara daha iyi imkanlarda hazırlanmalarını sağladık"
Yalnızçam Kayak Merkezi`nin sporcular tarafından tercih edilmesinin kendileri için son derece önemli olduğunu aktaran Öner, "Sporculara Yalnızçam Kayak Merkezi`ndeki faaliyetlerini başarılı ve verimli yapmaları için bir yer tahsis ettik. Böylece sezon içinde yapacakları etkinliklere daha iyi imkanlarda hazırlanmalarını sağlamış olduk." diye konuştu.
Türkiye Kayak Federasyonu Kayaklı Koşu Teknik Kurul Üyesi ve Kayaklı Koşu Milli Takımı Antrenörü Seyfullah Bayraktar, kar yağışının hemen ardından Yalnızçam`a geçtiklerini anlattı.
Antrenör Bayraktar: Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz
Antrenör Bayraktar: "Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz"
İlk gün sporcularıyla çalışma yaptıklarını ve bundan yüksek verim aldıklarını belirten Bayraktar, şunları kaydetti: "Yoğun bir yaz çalışmasından sonra ilk kar antrenmanımızı Yalnızçam`da yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah sporcularımız için hayırlısı olur. Kışa hazırlık için çok iyi çalıştık. Sezon içinde yapılacak etap yarışları ile Türkiye Şampiyonası ve uluslararası yarışmalara burada hazırlanıp ülkemizi ve memleketimizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz."
Milli sporcu Dilan Demir de ilk gün olmasına rağmen pistteki antrenmanda çok yüksek verim aldıklarını dile getirerek, "Bizler önümüzdeki günlerde de bunu daha iyi değerlendirmek istiyoruz. Amacım önümüzdeki yarışmalarda ülkemi ve bayrağımı en iyi şekilde temsil etmek." ifadelerini kullandı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz