Uludağ
Uludağ
Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Bursa Uludağ, beyaz gelinliğiyle ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor.
Özellikle hafta sonunu fırsat bilen ziyaretçiler, Uludağ`ın pistlerine akın etti.
Sis ve rüzgarın etkili olduğu, kar kalınlığının 58 santimetreye ulaştığı Oteller Bölgesi`nde kayak ve snowboard yapanlar zaman zaman zorluk yaşıyor.
Jandarma ekipleri de yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için denetimleri sürdürüyor.
Atabarı Kayak Merkezi
Atabarı Kayak Merkezi
Artvin`de son günlerde etkili olan kar yağışının ardından 2 bin rakımlı Mersivan Dağı`ndaki Atabarı Kayak Merkezi`nde sezon açıldı.
Kent merkezine 18 kilometre mesafede bulunan Atabarı Kayak Merkezi, kar kalınlığı ve kalitesinin istenilen seviyeye gelmesiyle kayak severleri ağırlamaya başladı.
Zorluk derecesine göre 3 pistten oluşan merkezde, 595 metre uzunluğunda telesiyej ve 159 metrelik teleski hizmet veriyor.
Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Kayak Merkezi
Modern tesisleri, uzun pistleriyle kayak severlerin uğrak yeri olan Erzurum Palandöken Kayak Merkezi`ndeki oteller bölgesi ile halka açık alanlardaki pistlerde doluluk oranı yüzde 95`e ulaştı.
Hafta sonu tatilinde, kar kalınlığının 92 santimetre ölçüldüğü 3 bin 200 rakımlı merkeze gelenler, kızağa binip, snowboard ve kayak yaparak keyifli vakit geçirdi.
Merkezde kurulan platformda, canlı müzik eşliğinde eğlenen ailelerin, çocuklarıyla kızağa binmesi renkli görüntüler oluşturdu.
Erciyes Kayak Merkezi
Erciyes Kayak Merkezi
Türkiye`nin ve dünyanın gözde kayak merkezlerinden Kayseri Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi`nde ziyaretçiler, kayak yapmanın keyfini çıkardı.
Hafta sonu tatilini Erciyes`te geçirmek isteyen ziyaretçiler, pistlerde yoğunluk oluşturdu.
Erciyes`te pistleri dolduran tatilciler, kayak ve snowboard yaparak keyifli vakit geçirdi.
Keltepe Kayak Merkezi
Keltepe Kayak Merkezi
Karabük`te hafta sonunu fırsat bilen kayakseverler, Keltepe Kayak Merkezi`nde yoğunluk oluşturdu.
Kente 23, Ankara`ya 263 kilometre mesafedeki 2 bin rakımlı Keltepe Dağı`nda bulunan merkeze gelen vatandaşlar karın tadını çıkardı.
Kayakseverler, 873 metrelik telesiyej, 690 metrelik 58 askı sandalyesi bulunan teleski ve babylift sistemleri ile 2 bin 400, 2 bin 300 ve 1000 metrelik 3 pistiyle hizmet veren merkezde doyasıya eğlendi.
Küpkıran Kayak Merkezi
Küpkıran Kayak Merkezi
Ağrı`da geçen yıl pistleri yenilenen ve gece aydınlatması yapılan Küpkıran Kayak Merkezi`nde karın yeterli seviyeye ulaşmasıyla kayak sezonu açıldı.
Kent merkezine yakın bölgede 750`şer metre uzunluğunda biri acemi 3 pisti bulunan merkez, yağışların ardından yapılan çalışmalarla kayağa hazır hale getirildi.
Hafta sonunu fırsat bilerek merkezde yoğunluk oluşturan kayakseverler, aileleriyle eğlenceli anlar yaşadı.
Çocukların kızakla kayarak eğlendiği merkezde, geçen yıl yapılan aydınlatma çalışmasıyla gece de kayak yapılabiliyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz