Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde çıkan yangında 3 ev alevlere teslim oldu. Evlerden birinde yaşayan 2 kişi hayatını kaybetti. Ekipler yangını kontrol altına almayı başardı.
Yangın rüzgarın da etkisiyle köyde bulunan 2 eve daha sıçradı.
2
Köylülerin ihbarı üzerine olay yerine 112 Sağlık, itfaiye ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı arazöz sevk edildi.
3
Yangında kimlikleri henüz belirlenemeyen 2 kişi hayatını kaybetti. Ekipler yangını kontrol altına almayı başardı.
4
"2 vatandaşımız hayatını kaybetti"
Söndürme çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, "İki vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 3 ev ve 1 arabanın kullanılamaz hale geldiği yangının büyük üzüntüsü içindeyiz. Yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah`tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim. Pınarbaşı Belediyesi olarak köylülerimizin mağduriyetinin giderilmesi için elimizden gelen tüm maddi ve manevi desteği vereceğimizin bilinmesini isterim. Halkımızın başı sağ olsun" dedi.