Abana`da etkili olan rüzgarın saatteki hızı 107 kilometreye kadar çıktı. Kuvvetli rüzgar nedeniyle Şehit Ömer Şenel Balıkçı Barınağı şantiye binasının çatısı uçtu, balıkçıların ağ ve malzeme koymak için inşa ettiği çadırlar yıkıldı.
Hacıveli mevkisinde ise sezonluk bir işletmenin kabinleri devrildi. Balıkçılar, barınağa gelerek teknelerini güvenli alana demirledi.
Çatalzeytin`de ise saatteki hızı 66 kilometreye çıkan rüzgar nedeniyle deniz kenarında yer alan kameriyelerden biri çocuk parkına uçtu, aydınlatma direklerinde hasar oluştu.
Barışkent Sitesi`nin çatısı ile Ginolu mevkisindeki bir restoranın çatı kısmında ise hasar meydana geldi.
Şenpazar ilçesi Aşıklı köyü Orta Mahalle`de Yüksel Erdoğan`a ait evin balkonunun sundurması ile Çevrik Mahallesi`ndeki bir ambarın çatısı uçtu.
Bozkurt ilçesinde de Merkez Mahallesi Pazar Sokak`ta bir apartmanın çatısı uçarak yan taraftaki diğer apartmanlara zarar verdi.
Ayrıca Ezine Çayı kenarındaki konteynerler dereye devrildi, penceresi açık olan evlerin camlarının kırıldığı görüldü.
Apartmanın çatısının uçtuğunu gören Fatih Öztürk, "Fırtına başladı, ben dükkanımı kapatmıştım, yoldan geçiyordum. Hızlı hızlı koşuyordum, çatı bir uçtu bu tarafa vurdu. Allah beterinden saklasın." ifadelerini kullandı.
Fırtına nedeniyle uçan çatı, alışveriş merkezinin otoparkına düştü
Fırtına nedeniyle uçan çatı, alışveriş merkezinin otoparkına düştü
Kastamonu`da etkili olan fırtına nedeniyle uçan bina çatısı, alışveriş merkezinin otoparkına düştü.
Kentte etkili olan fırtına nedeniyle İnönü Mahallesi`ndeki bir binanın çatısı uçarak, yaklaşık 100 metre uzaklıktaki bir alışveriş merkezinin otoparkına düştü.
Çatının düştüğü alanda bulunan araçlar zarar gördü.
Alışveriş merkezinin yöneticisi Cemal Kebeci, gazetecilere, fırtınanın bir anda çıktığını söyledi. Rüzgarın binanın çatısını havalandırdığını dile getiren Kebeci, "Allah`tan can kaybımız yok, herhangi bir yaralımız da yok. Burada maddi hasar oluştu. Otoparkta bulunan tırın üzerine düştü, tırın arkasına zarar verdi, bir de park halindeki otomobilin üzerine düştü." dedi.
Alışveriş merkezinin otoparkında çalışan personelin çatının havalandığını gördüğünü belirten Kebeci, "Personel çatıyı fark ettiği için burada çalışan arkadaşları uyarmış, `Çatı uçmaya başladı çekilin oradan.` demiş. Onun dikkati olmasaydı belki burada birkaç kişi yaralanırdı, belki de Allah korusun ölen bile olabilirdi." diye konuştu.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz