Cinayetin üzerinden geçen sürede Kaşıkçı`nın ne zaman, nerede ve nasıl öldürüldüğüyle ilgili sis perdesi aralanırken, cesedinin nerede olduğu konusunda herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.
Cinayetin üzerinden geçen sürede Kaşıkçı`nın ne zaman, nerede ve nasıl öldürüldüğüyle ilgili sis perdesi aralanırken, cesedinin nerede olduğu konusunda herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.
8 Mayıs 2018`de Suudi gazeteci ve yazar Cemal Kaşıkçı, AA muhabirine açıklamalarda bulundu. (Arşiv)
24 Ekim 2018`de elde edilen görüntülerde Kaşıkçı`nın havalimanında Türkiye`ye gelişi görülüyor. ( Arşiv)
19 Aralık 2018`de Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`yı planlı bir cinayetle ortadan kaldırmak için Suudi Arabistan`dan gelen 15 kişilik infaz timinin farklı zamanlarda yurda girişleri, Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu ile konuta geliş ve çıkışları ile havalimanından ayrılışlarına ilişkin fotoğraflara ulaşıldı. Fotoğrafta Havalimanı Güvenlik Uzmanı İstihbaratçı Saad Meshal Albostani (yeşil tişörtlü), Khalid Aedh G. Alotaibi (sarı ayakkabılı) ve Abdulaziz Mohammed M. Alhawsawi`nin (arkada turuncu sırt çantalı) yurda giriş anı görülüyor. (Arşiv)
19 Aralık 2018`de Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`yı planlı bir cinayetle ortadan kaldırmak için Suudi Arabistan`dan gelen 15 kişilik infaz timinin farklı zamanlarda yurda girişleri, Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu ile konuta geliş ve çıkışları ile havalimanından ayrılışlarına ilişkin fotoğraflara ulaşıldı. Fotoğrafta Özel Müdahale Uzmanı Tuğgeneral Maher Abdulaziz M. Mutreb`in (takım elbiseli beyaz gömlekli) konsolosluk binasına giriş anı görülüyor. (Arşiv)
19 Aralık 2018`de Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`yı planlı bir cinayetle ortadan kaldırmak için Suudi Arabistan`dan gelen 15 kişilik infaz timinin farklı zamanlarda yurda girişleri, Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu ile konuta geliş ve çıkışları ile havalimanından ayrılışlarına ilişkin fotoğraflara ulaşıldı. Fotoğrafta İstihbaratçı Yarbay Naif Hassan S. Alarifi (sağda siyah tişörtlü) konuta girişi anı görülüyor. (Arşiv)
19 Aralık 2018`de Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`yı planlı bir cinayetle ortadan kaldırmak için Suudi Arabistan`dan gelen 15 kişilik infaz timinin farklı zamanlarda yurda girişleri, Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu ile konuta geliş ve çıkışları ile havalimanından ayrılışlarına ilişkin fotoğraflara ulaşıldı. Fotoğrafta Tuğgeneral Mustafa Mohammed M. Almadani`nin (mavi kareli gömlekli) konsolosluk binasına giriş anı görülüyor. (Arşiv)
19 Aralık 2018`de Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`yı planlı bir cinayetle ortadan kaldırmak için Suudi Arabistan`dan gelen 15 kişilik infaz timinin farklı zamanlarda yurda girişleri, Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu ile konuta geliş ve çıkışları ile havalimanından ayrılışlarına ilişkin fotoğraflara ulaşıldı. Fotoğrafta Özel Müdahale Uzmanı Tuğgeneral Maher Abdulaziz M. Mutreb`in (önde takım elbiseli) cinayet sonrası konuttan çıkış anı görülüyor. (Arşiv)
19 Aralık 2018`de Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`yı planlı bir cinayetle ortadan kaldırmak için Suudi Arabistan`dan gelen 15 kişilik infaz timinin farklı zamanlarda yurda girişleri, Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu ile konuta geliş ve çıkışları ile havalimanından ayrılışlarına ilişkin fotoğraflara ulaşıldı. Fotoğrafta Özel Müdahale Uzmanı Tuğgeneral Maher Abdulaziz M. Mutreb`in (elleri yanda aranan) yurttan çıkışı görülüyor. (Arşiv)
19 Aralık 2018`de Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`yı planlı bir cinayetle ortadan kaldırmak için Suudi Arabistan`dan gelen 15 kişilik infaz timinin farklı zamanlarda yurda girişleri, Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu ile konuta geliş ve çıkışları ile havalimanından ayrılışlarına ilişkin fotoğraflara ulaşıldı. Fotoğrafta cinayet sonrası konuttan çıkış görülüyor. (Arşiv)
16 Ekim 2018`de Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`nın, Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu`na girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili oluşturulan ortak çalışma grubunda yer alan uzman ekiplerin konsolosluğun içinde, çatısında ve bahçesindeki çalışmaları görülüyor. (Arşiv)
16 Ekim 2018`de Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`nın, Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu`na girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili oluşturulan ortak çalışma grubunda yer alan uzman ekipler, binanın 2. katında bulunan konsolosun odasında da çalışma yaptı. (Arşiv)
18 Ekim 2018`de Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`nın, Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu`na girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili oluşturulan ortak çalışma grubunda yer alan Türk yetkililer konsolosluk binasında çalışma yapmıştı. (Arşiv)
15 Ekim 2018`de Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`nın, Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu`na girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili oluşturulan ortak çalışma grubunda yer alan Suudi yetkililer, başkonsolosluk binasına geldi. Gelen ekipler arasında Olay Yeri İnceleme Şubesi ekipleri de yer almıştı. (Arşiv )
15 Ekim 2018`de Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`nın, Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu`na girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili oluşturulan ortak çalışma grubunda yer alan Suudi yetkililer, başkonsolosluk binasına geldi. Gelen ekipler arasında Olay Yeri İnceleme Şubesi ekipleri de yer almıştı. ( Arşiv )
31 Ekim 2018`de Gazeteci Cemal Kaşıkçı`nın öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında Türkiye`de bulunan heyetin eşyaları Atatürk Havalimanı`na getirildi. Heyetin eşyaları VİP`den geçirilerek uçağa gönderilmişti. (Arşiv)
8 Ekim 2018`de Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu önünde Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`nın kaybolması ile ilgili eylem yapmıştı. (Arşiv)
11 Ekim 2018`de ABD`nin en önemli Müslüman sivil toplum kuruluşlarından olan; Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), Suudi gazeteci Kaşıkçı`nın ortadan kaybolmasına dikkat çekmek amacıyla Kaşıkçı`nın da yazdığı Washington Post gazetesi önünde basın açıklaması yaptı. Katılımcılar, basın açıklaması boyunca ellerinde Kaşıkçı`nın dövizlerini taşımıştı. (Arşiv)
25 Ekim 2018`de Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu`nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı`nın dünyanın birçok yerinden gelen dostları, konsolosluk önünde protesto gösterisi düzenledi. Gösteriye katılan Kaşıkçı`nın gazeteci ve aktivist dostları mum yakmıştı. (Arşiv)
16 Kasım 2018`de Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu`nda öldürülen Washington Post yazarı da olan gazeteci Cemal Kaşıkçı için Fatih Camisi`nde gıyabi cenaze namazı kılınmıştı. (Arşiv)
Olay Yeri İnceleme Şubesi ekipleri binanın çatısında da inceleme yaparak fotoğraf çekmişti. (Arşiv)
15 Ekim 2018`de Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`nın, Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu`na girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili oluşturulan ortak çalışma grubunda yer alan Suudi yetkililer, başkonsolosluk binasına geldi. Yetkililerin Levent`teki Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu`na girişlerini çok sayıda yerli ve yabancı basın mensubu takip etmişti. (Arşiv)
30 Ekim 2018`de Suudi Arabistan Başsavcısı Suud el-Ma`cib, gazeteci Cemal Kaşıkçı`nın öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında, ülkesinin İstanbul başkonsolosluğuna gelmişti. (Arşiv)
11 Kasım 2018`de Türk Arap Medya Derneği ve Cemal Kaşıkçı Dostları Derneği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kaşıkçı`yı anma etkinliği düzenledi. Kaşıkçı`nın nişanlısı Hatice Cengiz (solda) de anma etkinliğine katıldı. (Arşiv)
17 Mayıs 2019`da ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi İnsan Hakları Alt Komitesinde gerçekleştirilen oturuma katılan Cemal Kaşıkçı`nın nişanlısı Hatice Cengiz, Kaşıkçı cinayetine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. (Arşiv)
8 Şubat 2019`da "Cemal Kaşıkçı / Hayatı-Mücadelesi-Sırları” isimli kitabın yazarları ve Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu`nda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz (fotoğrafta), kitabın yazılış sürecine ilişkin basın mensuplarına Türk Arap Medya Derneği`nde açıklama yaptı. (Arşiv)
Yükleniyor lütfen bekleyiniz