![](https://trthaberstatic.cdn.wp.trt.com.tr/resimler/742000/742084.jpg)
Gaziantep'te Braille alfabesiyle Kur'an-ı Kerim okuma kursuna katılan eğitmenler, görevli oldukları cami ve sosyal tesislerde görme engellilere ders verecek. İl Müftülüğünce, ocak ayında başlatılan ve gelecek ay sona erecek kursa katılan, aralarında kadınların da bulunduğu 15 eğitmenden başarılı olanlara sertifika verilecek. Eğitmenler daha sonra bulundukları bölgede görme engellilere yönelik kurslarda görev alacak.