RİZE
RİZE
Trabzon, Rize, Giresun ve Artvin`de kar nedeniyle 404 yerleşim biriminin yolu kapandı, Ordu`da da karla mücadele devam ediyor.
İl Özel İdaresi ekipleri, yolların açılması için 62 iş makinesi ve 73 personelle çalışmalarını sürdürüyor.
Belediye ekipleri ise yüksek kesimlerdeki mahallelerde kar temizleme çalışması başlattı.
Karayolları ekipleri, Ovit Dağı Sivrikaya mevkisindeki tünel bölgesi ile Ayder Yaylası`nda, yolların araç trafiğine açık kalması ve buzlanma olmaması için çalışmalara devam ediyor.
Öte yandan kentin yüksek rakımlı bölgelerindeki çobanlar, sürülerini köylere getiriyor.
ORDU
ORDU
Ordu`da Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler, özellikle yüksek rakımlı noktalarda etkili olan karla mücadele ediyor.
Yollarda tuzlama yapan belediyenin, kış mevsimi boyunca 423 iş makinesi ve 491 personel ile sahada çalışma yürüteceği belirtildi.
Öte yandan, kentin önemli turistik alanlarından 530 rakımlı Boztepe, kar yağışıyla beyaza büründü.
Boztepe`ye çıkanlar, eşsiz manzara eşliğinde fotoğraf çektirdi, kardan adam yapan çocuklar da kartopu oynadı.
Lise öğrencisi Erkan Bayram, AA muhabirine, arkadaşlarıyla geldikleri Boztepe`de karda kayarak vakit geçirdiklerini söyledi.
Bekledikleri karın yağdığını ve bu sayede eğlendiklerini dile getiren Bayram, karda keyifli zaman için buranın tercih edilebileceğini kaydetti.
TRABZON
TRABZON
Trabzon`da dün akşam saatlerinde başlayan kar nedeniyle Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler, sabaha kadar çalışmalarını sürdürdü.
Kardan kapanan yolların büyük bölümünü açan ve tuzlama yapan ekipler, halen ulaşım sağlanamayan 15 mahalle yolunda çalışmalarına devam ediyor.
Kentte, akşam saatlerine kadar kapalı yol kalmaması hedefleniyor.
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, vatandaşlardan, kar lastiği ve zincir olmayan araçlarla trafiğe çıkmamaları istenerek, "Vatandaşlarımız mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarını kullansınlar. Büyükşehir Belediyesi olarak 7/24 hizmetinizdeyiz. Hemşehrilerimiz yaşanacak tüm aksaklıklar için 153`ü arayabilir." ifadesine yer verildi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz