Rize`de dün geceden itibaren aralıklarla devam eden kar sebebiyle merkezde 4, Çamlıhemşin`de 24, Ardeşen`de 11 ve Fındıklı`da 1 olmak üzere 40 köyle ulaşım sağlanamıyor.
İl Özel İdaresi ekipleri, yolların açılması için 25 iş makinesi ve 30 personelle çalışma yürütüyor. Ayder Yaylası`nda kar kalınlığı yaklaşık 40 santimetreye ulaştı.
Karayolları ekipleri, Ovit Dağı Sivrikaya mevkiindeki tünel bölgesi ile Ayder Yaylası`nda, yolların araç trafiğine açık kalması ve buzlanma olmaması için çalışmalara devam ediyor.
Artvin’de 125 köye ulaşım kapandı
Artvin’de 125 köye ulaşım kapandı
Artvin`de de dün akşam saatlerinde başlayan kar nedeniyle merkezde 10, Ardanuç`ta 33, Arhavi`de 7, Murgul`da 11, Yusufeli`de 13 ve Şavşat`ta 51 olmak üzere toplam 125 köy yolu ulaşıma kapandı.
Kar yağışının devam ettiği bölgede, kapalı yolların açılması için ekipler çalışma yürütüyor.
Şavşat-Ardahan kara yolu Sahara geçidi yoğun kar ve tipi sebebiyle tedbir amaçlı tır trafiğine kapatıldı.
Atabarı Kayak Merkezi`nde kar kalınlığı 70 santimetreye ulaştı.
Giresun’da eğitime kar molası
Giresun’da eğitime kar molası
Giresun`un yüksek rakımlı köyleri ile iç bölgedeki Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçelerinin tamamında kar etkili oldu.
Giresun`un iç kısımdaki ilçeleriyle Sivas arasındaki güzergahta bulunan 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi`nde kar kalınlığı 70 santimetreyi geçti.
Geçitte kar temizleme ve yol genişletme çalışmalarını sürdüren Karayolları ekipleri, buzlanmaya karşı sürücülerden dikkatli olmaları ve araçlarında zincir bulundurmalarını istedi.
Piraziz ilçesine bağlı köy okullarında eğitime bugün ara verildi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz