1. Acı biber
1. Acı biber
Doğal yetiştirilen acı biber bağışıklık sistemini güçlendirerek kanserle savaşıyor. Özellikle de mide kanserine karşı koruyucu etki sağlayabiliyor. Kurutulmuş acı biber ise önerilmiyor.
2.Ahududu
2.Ahududu
İçerdiği A vitaminiyle vücuttaki toksinleri atarak kanı temizliyor. Elma ve kivi de içerdiği lif oranı ve antioksidan etkisiyle yanınızda bulunuyor.
3. Böğürtlen
3. Böğürtlen
Antioksidan özelliğiyle vücuttaki zararlı maddeleri atmaya yardımcı oluyor. Yaban mersini ve çilek de tüketmeniz öneriliyor.
4.Brokoli
4.Brokoli
Tadı ve kokusu çok sevilmese de buharda çok az pişmiş hatta çiğ yenilen brokoli, kolon ve prostat kanseri riskini azaltabiliyor. Brüksel lahanası, lahana, karnabahar da bu özellikleri gösterebiliyor.
5.Ceviz
5.Ceviz
Meme, prostat ve bağırsak kanserlerine içerdiği omega-3`le savaş açıyor.
6.Domates
6.Domates
Domatesi mevsiminde çiğ olarak, kışın da salça olarak tüketmek kadınlarda meme, erkeklerde ise prostat kanserine karşı savaşıyor.
7.Keten tohumu
7.Keten tohumu
İçinde bulunan yüksek lif prostat, beyin, kolon ve cilt kanseri hücrelerine zarar vererek iyileşmeye yardımcı olabiliyor ve bazı tür kanser hücrelerinin oluşmasını engelleyebiliyor.
8.Soğan
8.Soğan
Akciğer ve mide kanserlerine karşı savaşan soğanın vücudumuza başka sağlıklı etkileri de bulunuyor.
9.Sarımsak
9.Sarımsak
Özellikle karaciğer ve mide kanserine karşı tam bir savaşçı olan sarımsak diğer kanser türlerini yok etmede etkili olabiliyor.
10.Soya ürünleri
10.Soya ürünleri
Özellikle östrojen hormonuna olan etkisiyle mesane kanserini önleyebiliyor. Bunun yanında yumurtalık ve göğüs kanserlerine de iyi geldiği söyleniyor.
11.Ispanak
11.Ispanak
İçeriğindeki karotenler ve lutein maddeleriyle kansere karşı güçlü bir silah olabiliyor.
12.Turp
12.Turp
Kara turp, karaciğeri temizlemesi dışında özellikle meme kanserine karşı fayda sağlayabiliyor.
13.Yeşilçay
13.Yeşilçay
Polifenol içeriğiyle mide ve bağırsak kanserlerine karşı savaştığı biliniyor. 5 dakikadan fazla demlememeniz öneriliyor.
14.Yoğurt
14.Yoğurt
Evde taze sütle yapılan yoğurt meme, kolon, mide, yumurtalık, endometriyoz kanserinde etkili olabiliyor.
15.Nar
15.Nar
Zamanında tüketilen doğal nar, çekirdeğiyle birlikte yendiğinde meme kanserine faydalı olabiliyor. Bunun yanında portakal, mandalina, greyfurt, limon da kansere karşı etkili turunçgillerden.
16. Üzüm
16. Üzüm
Çekirdekleriyle birlikte yenilen kara üzüm, deri ve meme kanseri riskini azaltabiliyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz