Bir alışveriş merkezinde temizlik işçisi olarak çalıştığını, çocuklarının rahatsızlığının ilerlemesi sebebiyle işini bırakmak zorunda kaldığını söyleyen Durak Metin, kağıt ve çöp toplayarak geçimini sağlamaya çalışıyor.
Durak Metin, çocuklarından 21 yaşındaki en büyük kızının zeka geriliği ve ağır obezite yüzünden yatalak olduğunu, 20 ve 15 yaşındaki diğer iki çocuğunda da obezite ve zeka geriliği bulunduğunu, 17 aylık oğlunun da zihinsel engelli olduğunu söyledi.
Eşim tek başına çocuklara bakamıyor
"Eşim tek başına çocuklara bakamıyor"
Yalnızca 11 yaşındaki oğlunun sağlıklı olduğunu, şeker hastası eşinin çocuklarına tek başına bakamadığını, bu nedenle kendisinin de işe gidemediğini ifade eden Metin, çöplerden kağıt toplamaya başladığını anlattı.
Çocuklarımı eve çıkarmak, indirmek için sırtımda taşıyorum
"Çocuklarımı eve çıkarmak, indirmek için sırtımda taşıyorum"
Baba Durak Metin, "Açlık dönemi var, işe gidemiyoruz. Canım gidiyor işe gitmek için ama çocuklarım rahatsızlanıyor, hastaneye götürüyorum. Çatısı akan, perişan evim yokuşta ve merdivenleri var. Çocuklarımı eve çıkarmak, indirmek için sırtımda taşıyorum." dedi.
Durak Metin, tüm sıkıntılarını, evinin altındaki barakada baktığı 3`ü engelli yaklaşık 30 güverciniyle gidermeye çalıştığını dile getirdi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz