Dünyaca ünlü yönetmen Guy Ritchie ve İngiliz aktör Jason Statham’ın bir araya geldiği "Five Eyes" filminin çekimlerine, 21 Ocak’ta başlandı.
1,8 milyar liraya inşa edilen ve dev bir film platosuna dönüşen Expo alanında başlayan çekimler, tarihi semt Kaleiçi ile Cumhuriyet Meydanı’nda devam etti.
Film ekibinin 4 ay önce Antalya`ya gelip Expo alanında inceleme ve proje çalışmasına başladığı `Five Eyes` filmi için, iç mekan bahçesine 3 bin metrekare set alanı kuruldu, bir gemi inşa edildi ve ayrıca özel jet uçağı ile ilgili çekim için uçak seti oluşturuldu.
Film çekimleri için 5 bin kişilik Expo Kongre Merkezi, havalimanı terminal binası şekline çevrildi ve kule dekoru verildi. Çekimlerde 101 metre, toplamda 114 metre yüksekliğindeki Expo kulesi de kullanıldı.
Ayrıca boş tutulan Expo Göleti de film ekibi için tekrar dolduruldu.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da film setine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirmişti.
Jason Statham ve diğer oyuncularla sohbet eden Bakan Ersoy`a filmin İngiliz yönetmeni Guy Ritchie de eşlik etti.
Bakan Mehmet Nuri Ersoy, daha sonra film alanına geçerek, kamera arkasından bir sahnenin çekimlerini izledi. Bakan Ersoy burada film ekibiyle görüşerek, çekimler hakkında bilgi aldı.
Film çekimleri için yaklaşık 2 aydır Antalya’da bulunan ve Serik’e bağlı Belek mahallesinde bir otelin kurşungeçirmez villasında konaklayan ünlü aktör Jason Statham, bugün kendisine ait sahnelerin tamamlanmasının ardından otelden ayrıldı.
Ülkesi İngiltere`ye döneceği öğrenilen Jason Statham, Antalya’dan ayrılmadan önce açıklama yaptı.
Statham, “Türkiye çok güzel bir ülke, Türk kültürü ve Antalya şehri beni çok etkiledi. Türk misafirperverliğini hiç unutmayacağım. En kısa sürede ailemle birlikte Antalya’ya tatile geleceğim. Ayrıca Hollywood’daki diğer sanatçı arkadaşlarıma da Antalya ve Türkiye’den bahsedeceğim. Onların da benim gibi Türkiye’de film çekmelerini isteyeceğim. 2 ay boyunca Türkiye ve Türk insanı beni çok etkiledi” dedi.
Antalya`da çekilen "Five Eyes" filminde rol alan Hollywood yıldızı Jason Statham, Atlas 1948 Sineması ile İstanbul Sinema Müzesi Açılış Programı`na da katılmıştı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz