COVID-19 salgını nedeniyle bu yıla ertelenen ve bugün resmen başlaması beklenen Tokyo Olimpiyatları öncesinde dev metropolde yoğun güvenlik önlemleri alındı.
Dev olimpiyat logosunun sergilendiği ve müsabakalara da ev sahipliği yapacak olan Odaiba`da bazı bölgeler yaya ve araç trafiğine kapatılırken, polisin kontrolündeki bölgelere yalnızca olimpiyatlarda görevli kişileri taşıyan araçlar alındı.
Bölgedeki çöp kutularının da güvenlik riski nedeniyle geçici olarak kullanıma kapatıldığı kameralara yansıdı. Sporcuların ve milli heyetlerin kaldığı 3 bin 600 oda ve 18 bin yatak kapasiteli Olimpiyat Köyü`ne giden yolda da benzer önlemlere başvuruldu.
COVID-19 salgını nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamaları kapsamında yalnızca izin verilen bölgelere özel araçlarla gidebilen atletleri taşıyan otobüslerin Olimpiyat Köyü`ne girişine izin verildi.
Seyirci yasağına rağmen stada akın ettiler
Seyirci yasağına rağmen stada akın ettiler
Salgın nedeniyle yerli izleyicilere de kapılarını kapatan olimpiyatların açılışına saatler kala birçok Tokyolu, Shinjuku semti yakınlarındaki Yeni Ulusal Stadyumu`nun önünde toplandı. Kalabalık, Japonya Öz Savunma Güçleri (SDF), polis ve özel güvenlik ekiplerinin yoğun önlemler aldığı stadın önünde 33 derecelik sıcağa rağmen bekleyişini sürdürdü.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz