Söğüt`teki merkezde, ileri teknikler kullanılarak gelişmiş parkurlarda eğitim verilen jandarma personeli, alanında uzman görevliler tarafından karşılaşabilecekleri her türlü olumsuzluklara karşı bilgilendiriliyor.
Hazırlanan zorlu parkurlarda engelden kaçma, yol güvenliği, doğru viraj tekniği, devrilme-savrulma, engel geçişleri, panik fren ve park manevra eğitiminden geçen personele, araçla hareket halindeyken hedefe ateş etme eğitimleri veriliyor.
Sürücü adayları, almış oldukları eğitimlerde, karşılaşabilecekleri her türlü tehdit ve saldırı ihtimaline karşı ani hareketlerle engelden kaçma çalışmaları ile direksiyon hakimiyeti konusunda ders görüyor.
Olumsuz hava şartları ve zorlu arazilerde jandarmaya hız ve güven sağlayan Kobra 1-2, Ejder Yalçın, Vuran, Kirpi 1-2 ile Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) sürücüleri, her türlü arazi şartlarına uygun birçok parkurda yüksek koruma ve hareket kabiliyeti bulunan araçların bütün özelliklerini öğrenerek birliğine dönüyor.
Zırhlı araçlarla çamur parkurunda araçların manevra kabiliyetini öğrenen adaylar, dik rampaları aşarak su havuzundan geçiyor. Yüzde 45`e varan eğimlerde yol alan sürücü adayları, atış poligonlarında değişik mesafelerden araç üzerindeki silah sistemleriyle hedeflere hareket halinde atışlar yapıyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz