İzmit Körfezi'nde, beyaz tabakanın temizlenmesi için çalışmalar sürüyor. Körfezden 100 ton deniz salyası temizlendi.
1
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Deniz ve Kıyı Hizmetleri Şube Müdürlüğünce yapılan çalışma kapsamında, deniz denetim uçağıyla deniz salyasının etkili olduğu bölgeler tespit ediliyor.
2
Daha sonra belirlenen noktalara yönlendirilen ekipler, deniz süpürgesi ve amfibik araçların desteğiyle bunları topluyor.
3
Denizden alınarak çuvallara doldurulan yapışkan madde, bertaraf edilmek üzere İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme AŞ`ye gönderiliyor.
4
Ekipler, 38 gündür süren temizlik çalışmalarında toplam 100 ton deniz salyası topladı.