Konak ilçesinde bulunan İzmir Saat Kulesi, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.
Selçuk ilçesindeki UNESCO Dünya Miras Listesi`nde bulunan Efes Antik Kenti, antik dönemin en önemli merkezlerinden biri. Yılda ortalama 1 milyon kişinin ziyaret ettiği Efes Antik Kenti, 100 yıldan bu yana yerli ve yabancı turistleri bölgeye çekiyor.
Konak ilçesinde işlek caddelerden İkiçeşmelik`te evler ve iş merkezlerinin arasındaki alanda kazıları süren Smyrna Agorası`ndan çıkarılan eserler, kent tarihine ışık tutmaya devam ediyor. Kadifekale ile deniz arasında Körfez manzarası eşliğinde kurulan ve yüzyıllar boyu farklı kültürlerden ziyaretçilerini ağırlayan antik kent, bazilikası, tarihi duvar yazıları, depreme karşı korunmuş yapıları ve 2 bin yıllık su kanalıyla tarihten kesitler sunuyor.
Osmanlı Dönemi`nde piyade ve süvari köyü olarak bilinen Alaçatı, şimdilerde ise adından turizmle söz ettiriyor. Tarihi cumbalı taş evleri, Arnavut kaldırımları ve yel değirmenleri, Alaçatı için adeta bir simge.
Tarihi cumbalı taş evleri, Arnavut kaldırımları ve yel değirmenleri, Alaçatı için adeta bir simge.
Maya takvimine göre 21 Aralık 2012`deki kıyametten etkilenmeyeceğine inanılan ve bu nedenle tüm dünyaya adını duyuran, cumbalı beyaz evleri, zeytin ağaçlarının çevrelediği dar sokakları ile dağların arasında yeşil bir yamaç üzerinde kurulan Şirince, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.
Foça ilçesi girişinde yer alan tarihi yel değirmeni, ziyaretçilerin ilgisin çekiyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz