İstanbul
İstanbul
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, orman yangınlarıyla mücadele kapsamında, artan sıcaklar ve kuvvetli rüzgar nedeniyle 30 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında ormanlara girmenin, orman çevresinde ve içinde mola vermenin, piknik yapmanın yasaklandığını duyurdu.
Çanakkale
Çanakkale
Çanakkale genelinde ormanlık alanlara görevliler dışında 31 Temmuz ile 30 Ağustos tarihleri arasında girişler yasaklandı.
Gaziantep
Gaziantep
Gaziantep Valisi Davut Gül, sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve diğer sebeplerden dolayı Gaziantep genelinde ormanlara giriş çıkışların 15 Ağustos 2021`e kadar yasaklandığını duyurdu.
Kocaeli
Kocaeli
Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, olası orman yangınlarına karşı önlem alındığını belirtti. Buna göre, il genelinde ormanlık alanlara girilmesi, ateş yakılması ve havai fişek atılması ikinci bir emre kadar yasaklandı.
Balıkesir
Balıkesir
Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, mesire yerleriyle tabiat parklarının dışında ormanlara girilemeyecek. Buna göre, kamp yerleri hariç izin verilen mesire ve tabiat parklarında da mangal, semaver ve ateş yakılmasına saat 20.00`den sonra müsaade edilmeyecek.
Niğde
Niğde
Valilikten yapılan açıklamaya göre, Niğde`de de bazı ormanlık alanlara girişler 15 Eylül`e kadar yasaklandı.
Denizli
Denizli
Denizli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde mangal, semaver ve ateş yakılabilecek mesire yerleri ile tabiat parklarının dışında, ormanlara giriş çıkışların yarından itibaren 31 Ekim`e kadar yasaklandığı belirtildi.
Yalova
Yalova
Yalova`da 1 Ağustos-1 Eylül arasında yerleşik köy halkı hariç olmak üzere halkın gezi amaçlı ormana girişi, orman içi yollarda ATV, motosiklet ve benzeri vasıtalarla sportif amaçlı her türlü faaliyetler ile çadırlı ve çadırsız kamp yapması yasaklandı. Piknik ve mesire alanlarında ise 19.00-07.00 saatleri arasında mangal, semaver ve ateş yakılmasına kısıtlama getirildi.
Batman
Batman
Batman`da piknik ve mesire yerleri dışında ormana giriş ve çıkışlar ikinci bir emre kadar yasaklandı.
Hatay
Hatay
Hatay Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, 31 Ekim`e kadar mesire yerleri ve tabiat parklarının dışındaki ormanlık alanlara girilemeyecek. Kamp yerleri hariç izin verilen mesire alanları ve tabiat parklarında da mangal, semaver ve ateş yakılmasına saat 20.00`den sonra müsaade edilmeyecek.
Konya
Konya
Konya`daki Kent Ormanı ve mesire yerleri dışındaki tüm ormanlık alanlarda ormanlara girişler, her türlü piknik yapılması 30 Eylül`e kadar yasaklandı.
Çankırı
Çankırı
Çankırı Valiliğinden yapılan açıklamada, belirlenen mesire alanları hariç ormanlara piknik yapmak ve hayvan otlatmak başta olmak üzere her türlü giriş, 15 Eylül bitimine kadar yasaklandı.
Kastamonu
Kastamonu
Kastamonu Valiliğinden yapılan açıklamada da 31 Temmuz-30 Eylül`de tescilli piknik ve mesire alanları dışında piknik yapılması, mangal, semaver ve ateş yakılmasının yasaklandığı aktarıldı.
Gümüşhane
Gümüşhane
Gümüşhane`de yeni bir değerlendirme yapılıncaya kadar piknik, mesire yeri, ormanlık alanlar ve yangına sebebiyet verebilecek tüm alanlara piknik ve benzeri amaçlarla girişler yasaklandı. Yine yangına sebebiyet verebilecek havai fişek atılmasının da yasaklandığı ifade edildi.
Uşak
Uşak
Uşak`ta mangal, semaver, ateş yakılabilecek mesire yerleri ile tabiat parkları dışında ormanlara giriş çıkışlar 30 Eylül`e kadar yasaklandı.
Kırklareli
Kırklareli
Kırklareli Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, il sınırları içindeki tüm ormanlık sahalara 30 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında yetkililer haricindeki vatandaşlar giremeyecek.
Antalya
Antalya
Valilikten yapılan açıklamada, Antalya sınırları içindeki tüm ormanlık sahalara, 30 Temmuz-31 Ağustos döneminde yetkililer haricindeki vatandaşların giremeyeceği aktarıldı.
Bursa
Bursa
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Bursa sınırları içindeki tüm ormanlık sahalara 30 Temmuz-1 Eylül`de yetkililer haricindeki vatandaşlar giremeyecek.
Şanlıurfa
Şanlıurfa
Şanlıurfa`da da orman yangınlarının önüne geçmek amacıyla, piknik ve mesire yerleri dışında kalan orman alanlarına giriş ve çıkışlar ikinci bir emre kadar yasaklandı.
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş sınırlarındaki tüm ormanlık sahalara 30 Temmuz-31 Ağustos`ta yetkililer haricindeki vatandaşların girmesi yasaklandı.
Mersin
Mersin
Mersin Valiliği, 31 Ağustos`a kadar il sınırları içerisinde tüm ormanlık sahalara yetkililerden başkası giremeyeceğini duyurdu.
Edirne
Edirne
Edirne`de de 31 Ağustos tarihine kadar il sınırları içerisinde tüm ormanlık sahalara yetkili ve izinli kişiler dışında girişler yasaklandı.
Samsun
Samsun
Samsun`da 30 Eylül`e kadar ormanlık alanlara vatandaşların girişinin yasaklandığı bildirildi. Ayrıca piknik ve mesire alanlarında 31 Ekim`e kadar saat 19.00`dan sonra ateşli piknik yapılmasına da müsaade edilmeyecek.
Karabük
Karabük
Karabük`te ormanlara giriş yasağı 30 Temmuz ile 1 Eylül arasında uygulanacak.
Karaman
Karaman
Karaman`da 15 Eylül`e kadar Karaman Şehir Ormanı ve Türk Dünyası Şehir Ormanı mesire yeri, Ortaoba ile Çatak köyleri sınırları içerisinde bulunan mesire yerleri, Kazımkarabekir ilçesi Gökçimen mevkiindeki Muammer Fevzi Sarı, Ermenek ilçesi Körkuyu mevkiindeki Şehit Pilot Hasan Baysal mesire yerleri, Ermenek mesire yeri, Başyayla ilçesindeki Başyayla, Hisarönü mevkiindeki Taşharman, Sarıveliler ilçesi Göktepe Belediyesi sınırlarındaki Göktepe mesire yerleri dışındaki tüm ormanlık alanlarda girişler ve her türlü piknik yasaklandı.
Tekirdağ
Tekirdağ
Tekirdağ sınırları içindeki tüm ormanlık sahalara 30 Temmuz-31 Ağustos tarihlerinde yetkililer haricindeki vatandaşlar giremeyecek.
Düzce
Düzce
Düzce`de de resmi görevli personel dışında tüm ormanlık alanlardaki etkinlikler ve piknikler ikinci bir emre kadar yasaklandı.
Kayseri
Kayseri
Kayseri`de de ormanlık alanlara girişler 31 Ağustos`a kadar yasaklandı.
Sivas
Sivas
Sivas Valisi Salih Ayhan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Olabilecek orman yangınlarının önüne geçmek amacıyla geçici süreyle ormanlara giriş çıkış yasağı uygulanacak" ifadelerini kullandı.
Kırıkkale
Kırıkkale
Kırıkkale Valiliğinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "30 Temmuz-31 Ağustos`ta her ne maksatla olursa olsun her türlü orman ve ağaçlandırma sahalarına girişler yasaklanmıştır" dendi.
Aydın
Aydın
Aydın`da kent sınırları içerisinde bulunan ormanlık alanlara giriş ve çıkışlar yasaklandı.
Yozgat
Yozgat
Yozgat`ta il sınırları içerisindeki ormanlık alanlara 31 Ağustos`a kadar girişler yasaklandı.
Ordu
Ordu
Ordu`da ormanlık alanlarda oluşabilecek yangınları önlemek amacıyla 31 Temmuz-01 Ekim tarihleri arasında, Ordu ili genelinde bulunan orman alanlarına görevli olanlar dışında girişlere kesinlikle izin verilmeyecek.
Mardin
Mardin
Mardin Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, piknik ve mesire yerleri dışında ormana giriş çıkışlar ikinci bir emre kadar yasaklandı.
Kilis
Kilis
Kilis Valiliği, 30 Eylül`e kadar ormanlık alanlara girişin yasaklandığını duyurdu. Kilis sınırlarındaki tüm ormanlık sahalara 30 Eylül`e kadar yetkililer haricindeki vatandaşlar giremeyecek.
Tokat
Tokat
Tokat Valiliği, il sınırlarındaki tüm ormanlık sahalara 30 Eylül`e kadar yetkililer haricinde girilemeyeceğini açıkladı. Ormanların çevresi ve içinden geçen yollarda, orman kenarında mola vermek ve piknik yapmak, mangal, semaver ve ateş yakmanın da yasaklandığı belirtildi.
Eskişehir
Eskişehir
Eskişehir`de de 2 Ağustos-30 Eylül`de ormanlara giriş ve çıkışlar yasaklandı. Yasaklara uymayanlar hakkında ilgili kanun gereği idari para cezası uygulanacak.
Muş
Muş
Muş Valiliği, bugünden itibaren ormanlara girişin 31 Ağustos`a kadar yasaklandığını duyurdu. Valilik, belirlenen ormanlık alanlarda piknik yapılmayacağını, mangal ve semaver yakılmayacağını da aktardı.
Trabzon
Trabzon
Trabzon`da bugünden başlayarak 1 Eylül`e kadar geçici olarak ormanlık alanlarda meydana gelebilecek orman yangınlarına karşı bazı ormanlara giriş ve belirli alanlar dışında ateş yakılması yasaklandı.
Erzincan
Erzincan
Erzincan`da ormanlık alanlara girişler yetkililer haricinde 31 Temmuz’dan başlayıp 15 Eylül`e 2021 tarihine kadar yasaklandı.
Bilecik
Bilecik
Bilecik`te, orman yangınlarını önlemek amacıyla izinli alanlar ve yetkili kişiler dışında, ormanlık alanlara giriş ve çıkışlara 1 Eylül`e kadar izin verilmeyecek.
Elazığ
Elazığ
Elazığ Valiliği de 30 Eylül`e kadar kentteki ormanlık alanlara girişlerin yasaklandığını duyurdu.
Siirt
Siirt
Siirt`te orman yangınlarıyla mücadele kapsamında, piknik ve mesire yerleri dışında ormana giriş ve çıkışların ikinci bir duyuruya kadar yasaklandığı belirtildi.
Adıyaman
Adıyaman
Adıyaman`da da piknik ve mesire yerleri dışında ormanlara giriş çıkışların ikinci bir emre kadar yasaklandığı duyuruldu.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz