Alla Illyinichna Levushkina, 89 yaşında Rus bir cerrah. İşine halen devam ediyor ve günde 4 başarılı operasyon gerçekleştiriyor.
Yaşıtları emekliliğin 25. yılını kutlarken o dünyanın en zor işlerinden birine devam ediyor. Bu yaşta bir cerrah görünce ilk aklınıza gelen soru 89 yaşındaki bir insanın hareketlerinin sınırlı, yavaş olup olmadığı ve hatta ellerinin titreyip titremediği olacaktır.
Alla Illyinichna Levushkina`nın yaşından kaynaklı hiçbir fonksiyon eksikliği yok ve her geçen gün yeni hayatlar kurtarıyor.
Deneyimli cerrah, Rusya`nın başkenti Moskova yakınlarında Ryazan Şehir Hastanesinde çalışıyor. Alla her gün işinin başında.
Alla, engelli yeğeni ile birlikte Moskova yakınlarında bir dairede yaşıyor. Ayrıca pamuktan bir kalbi var. Yeğeni ile Alla`nın 8 tane de kedileri var.
Mükemmel bir kariyere sahip. Alla, tam 67 yıldır cerrahlık yapıyor. Bu da demek oluyor ki, tüm kariyeri boyunca 10 bin`den fazla operasyon gerçekleştiren yaşayan efsane bir hekimden bahsediyoruz.
Alla mesleği ile ilgili, "Benim için doktor olmak sadece bir meslek değil; bir yaşam biçimi" diyor. O doktorluktan daha fazlasını yapıyor.
Alla`ya emekli olmak isteyip istemediği sorulduğunda, "Çalışmayı bırakırsam, bu operasyonları kim yapacak?" şeklinde cevap veriyor.
Çevresindekiler Alla`ya uzun yaşamanın sırrını sorduğunda "Uzun yaşamakla ilgili bir sırrım yok. Bulduğum her şeyi yerim, çok ağlarım ve çok gülerim" şeklinde yanıt veriyor.
O şu an yaşayan en yaşlı cerrah, ama yalnız değil.
Dünyada başka örnekleri de var.
Çocuk hastalıkları uzmanı Dr. Leila Daughtry, 2001`de emekli olduğunda 103 yaşındaydı. Emekli olduğu son güne kadar çocuklara sağlık bir hayat imkanı verebilmek için çalışan Dr. Leila Daughtry çalışan en yaşlı tıp doktoru olarak rekorlar kitabına girdi. Bu değerli insan 2014 yılında hayata gözlerini kapadı.
Ephraim P. Engleman, rekoru devralacağa benziyor. 103 yaşındaki Dr. Ephraim P. Engleman, Amerika`da fizik tedavi uzmanı olarak çalışıyor. Bu yıl 104 yaşına basacak olan doktor; "Beynim çalıştığı sürece işimi bırakmak istemiyorum" diyor.
Uzun yaşam süreleri ile dikkat çeken Japonlar`ın en yaşlı doktorlar arasında olmaması düşünülemezdi 102 yaşında Dr. Shigeaki Hinohara, halen ülkesindeki en kaliteli hastanelerin bir tanesinde başhekimlik görevine devam ediyor. Ayrıca bugüne kadar yayımlanmış tam 100 kitabı var.
Dr. Fred Goldman, 101 yaşına kadar hastalarını yalnız bırakmadı. 2011 yılında kaybettiğimiz Dr. Fred Goldman, ölmeden önce haftada 8 saat 12 hastanın muayenesini yapıyordu. Ölmeden önce çalıştığı hastaneye araştırmalarda kullanılması için vücudunu bağışladı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz