İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) verilerine göre yoğun ve etkili kar yağışı, yarın akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.
Perşembe günü itibari ile sıcaklıkların mevsim normalleri civarına yükseleceği ön görülürken, İstanbul`da hava sıcaklıklarının 18 Şubat`a kadar mevsim normalleri civarı ile 4-8 derece altında seyredecek.
İstanbul`un tamamında Cumartesi`den itibaren devam eden yağışlar neticesinde kar kalınlığı 45 santimetreye kadar çıktı.
Sahil bölgelerinde (Şişli, Esenler, Sarıyer, Kâğıthane) 15-20 santimetre, iç kesimlerde (Başakşehir, Sultanbeyli, Eyüp, Ümraniye) 20-30 santimetre, yüksek ve kırsal kesimlerde (Hadımköy, Tuzla, Çamlıca, Çekmeköy, Silivri, Beykoz) 30-45 santimetre aralığında kar kalınlıkları ölçüldü.
AKOM`dan paylaşılan verilere göre son 3 günde 517 ağaç ve direk devrildi, 13 çatı çökmesi ihbarına müdahale edildi. Bu olaylar sonucunda 17 araç hasar gördü.
9 bin ton tuz döküldü
9 bin ton tuz döküldü
İstanbul genelinde 60 noktada kurulan BEUS`tan (Buzlanma Erken Uyarı Sistemi) gelen mesajlar doğrultusunda ekipler çalışmalarını yürütüyor.
Ekiplerin takibi ve yönlendirilmesi araç takip sistemi üzerinden sağlanıyor. Şu ana kadar 9 bin 53 ton tuz, 4 ton da solüsyon döktü.
525 vatandaş sokaktan kurtarıldı
525 vatandaş sokaktan kurtarıldı
Sokakta yaşayan evsiz vatandaşlar Zabıta ekipleri tarafından ikna edilip sağlık kontrollerinden geçirildikten sonra evsizler için hazırlanan İBB tesislerinde misafir ediliyor.
Halihazırda 228`i Esenyurt, 135`i Florya, 27`si Kayışdağı olmak üzere toplam 390 evsiz vatandaş misafir ediliyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz