İstanbul`da Meteoroloji`nin günler öncesinden uyarısını yaptığı yoğun kar yağışı, özellikle kentin batı ve kuzey ilçelerinde etkili olmaya başladı.
Beylikdüzü, Başakşehir, Esenyurt, Avcılar, Sultangazi, Bağcılar, Güngören, Bakırköy, Arnavutköy, Beyoğlu ve Şişli`de etkisini artırarak tipi şeklinde yağan kar, görüş mesafesini düşürdüğü için sürücüler araçlarıyla kara yollarında ilerlemekte güçlük çekti.
Yağışın yoğunluğu nedeniyle trafik, Avrupa Yakası`ndaki pek çok noktada durma noktasına geldi. Toplu taşıma araçlarıyla evlerine gitmeye çalışan vatandaşlar, araçlardan inerek yürümek zorunda kaldı.
Bazı sürücüler, daha fazla ilerleyemeyeceklerini fark edince araçlarını yolun kenarına park edip yürüdü.
Yollarda kalan bazı araçları da vatandaşlar itmek zorunda kaldı.
Anadolu yakasında ise Çekmeköy`de akşam saatlerinden itibaren kar yağışı yeniden etkisini göstermeye başladı. Mimar Sinan ve Merkez mahallerinde ara sokaklar karla dolarken, araçların giriş çıkışı mümkün olmuyor.
Kara yoluyla gitmek istedikleri yerlere ulaşamayan ve metroyu tercih eden vatandaşlar ise istasyonlarda yoğunluk oluşturdu. Bir istasyonda yürüyen merdivenle aşağı inen vatandaşlar, metro katında izdiham yaşadı.
Arnavutköy`de yollarda mahsur kalan vatandaşlar ise, camilerde misafir ediliyor. Camidekilere çorba, yemek ve çay ikramı yapıldı.
Başta Haraççı, Karlıbayır, Hadımköy, Ömerli, Boğazköy, Taşoluk, Arnavutköy Merkez ve Bolluca olmak üzere güzergah üzerindeki camilerde yaklaşık bin vatandaş misafir ediliyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz