İstanbul
İstanbul
İsrail`in Doğu Kudüs`teki Filistinlilere yönelik saldırıları İstanbul’daki İsrail Başkonsolosluğu önünde protesto edildi.
Ankara
Ankara
Ankara`da Memur- Sen, Anadolu Gençlik Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı ve birçok STK`nın katılımıyla TBMM önünde toplanan kalabalık grup, sloganlar eşliğinde İsrail Büyükelçiliği önüne yürüdü.
Eskişehir
Eskişehir
Adana
Adana
Merkez Yüreğir ilçesinde bulunan ABD Konsolosluğu önünde bir araya gelen grup, ellerinde `Kahrolsun İsrail` pankartlarıyla İsrail aleyhinde sloganlar attı. Memur-Sen Adana Temsilcisi Mehmet Sezer burada bir konuşma yaptı.
Burdur
Burdur
Burdur İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde akşam saatlerinde bir araya gelen ve Türk ve Filistin bayrakları taşıyan çok sayıda sivil toplum kuruluşu mensubu, Bozkurt Mahallesi`nde toplandı.
Elazığ
Elazığ
Elazığ`da İsrail`in Mescid-i Aksa`ya düzenlediği saldırıları protesto etmek amacıyla Memur-Sen tarafından konvoy düzenlendi. Kültürpark`tan başlayarak Hazardağlı Kavşağı`na kadar süren konvoydaki araçlarda Filistin ve Türk bayrakları yer aldı.
Ardahan
Ardahan
Bartın
Bartın
Aksaray
Aksaray
Malatya
Malatya
İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa`da Filistinlilere düzenlediği saldırılara tepki göstermek için akşam saatlerinde bir araya gelen binlerce Malatyalı, oluşturdukları araç konvoyu ile Filistin halkına destek verdi.
Yalova
Yalova
İsrail polisinin Mescid-i Aksa`da cemaate saldırması, Yalova’da yüzlerce aracın katıldığı konvoyla protesto edildi.
Ordu
Ordu
Yaklaşık 300’e yakın aracın katıldığı konvoy öncesinde konuşan Memur- Sen Başkanvekili Kerim Alptekin, "Kudüs, kirli postallar altında eziliyor" dedi.
Ağrı
Ağrı
Ağrı’da toplanan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar, Mescid-i Aksa’da Filistinlere saldırılarını sürdüren İsrail’i protesto etti.
Balıkesir
Balıkesir
Dursunbey Kent Meydanı önünde toplanan sendika temsilcileri adına basın açıklaması yapan Memur-Sen Dursunbey Şube Başkanı Mustafa Karaduman, Mescid-i Aksa özgürleşmeden insanlığın özgürleşemeyeceğini söyledi.
Çanakkale
Çanakkale
Çanakkale’de ise çok sayıda sivil toplum kuruluşu mensubu, Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Türk ve Filistin bayrakları taşıyan vatandaşlar, ‘Kudüs’e selam, direnişe devam’, ‘Müslüman uyuma, kardeşine sahip çık’ sloganları attı.
Van
Van
Van`da, işgal altındaki Doğu Kudüs`te İsrail`in Filistinlilere yönelik saldırılarını protesto amacıyla, içerisinde birçok STK`nın yer aldığı Sivil Dayanışma İnisiyatifi (SDF) tarafından konvoy düzenlendi.
Gaziantep
Gaziantep
15 Temmuz Demokrasi Meydanı`nda toplanan vatandaşlar, son günlerde yaşanan olaylar nedeniyle İsrail aleyhine sloganlar attı. Bayrak ve dövizlerle yapılan protestolarda sık sık tekbir sesleri yükseldi.
Zonguldak
Zonguldak
Kentte bulunan sivil toplum kuruluşları, İsrail`in Mescid-i Aksa`daki sivillere yönelik saldırılarını protesto için toplandı. Kent merkezinde Filistin ve Türk bayraklarıyla konvoy yapan grup ardından Madenci Anıtı`nda bir araya geldi.
Tokat
Tokat
İsrail`in Doğu Kudüs`teki saldırılarına karşı Tokat`ta da protesto gösterisi düzenlendi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz