Hamas`ın çağrısı üzerine Gazze`de toplanan göstericiler, İsrail`in Aksa`ya yönelik ihlallerini ve Kudüs`teki Filistinlilere saldırılarını protesto etti.
Hamas Siyasi Büro Üyesi Mahmud ez-Zehar, İsrail`in Mescid-i Aksa`ya ve Filistinlilere yönelik düşmanca politikalarına son vermesi için Müslüman ülkelere harekete geçme çağrısında bulundu.
Benzer bir gösteri de Gazze`nin Refah bölgesinde düzenlendi. Gösteriye katılan Hamaslı yetkili Hüseyin Ebu İyade, "Kudüs`e vurulan prangalar ancak direnişle paramparça olacak" dedi.
Kudüs sakinlerinin yalnız bırakılmasının "hainlik" olacağını belirten Ebu İyade, "Herkes tüm gücüyle Kudüs direnişçilerini desteklemelidir" diye konuştu.
NE OLMUŞTU?
NE OLMUŞTU?
İsrail polisinin, dün, işgal altındaki Doğu Kudüs’te teravih namazı sonrası Filistinlilere ses bombaları ve TOMA`larla saldırısında 105 kişi yaralanmıştı.
İsrail polisi ramazan ayının başlamasıyla Şam Kapısı önünde yer alan oturma alanlarını barikatlarla kapatmıştı.
Teravih namazı sonrası söz konusu alanda oturmalarına izin verilmemesi nedeniyle Filistinliler, ramazanın ilk gününden itibaren teravih namazı sonrası Şam Kapısı`nda toplanıyor, İsrail polisi de onlara saldırıyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz