ALMANYA
ALMANYA
Almanya`nın başkenti Berlin`de aralarında Yahudilerin de olduğu binlerce kişi, İsrail`in Gazze`ye düzenlediği saldırıları protesto etti.
Almanya Filistin Toplumu Derneği ile İnsan Onuru ve Hakları Derneği`nin öncülüğünde çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca düzenlenen protesto yürüyüşü için aralarında Yahudilerin de olduğu yaklaşık 4 bin kişi, Wilmersdorf Strasse`de toplandı.
ABD-NEWYORK
ABD-NEWYORK
İsrail’in Gazze`ye saldırıları, ABD’nin New York kentinde protesto edildi.
ABD-NEWYORK
ABD-NEWYORK
Times Meydanı’nda toplanan binlerce kişi sloganlar atarak Filistin bayrakları ile “Özgür Filistin”, “İşgal Suçtur”, “Filistin Çok Yaşa” ve “Çocuklarımızı Öldürmeyi Bırakın” yazılı dövizler taşıdı. Gösteri sırasında açılan Türk bayrakları dikkat çekti. Başta Yahudi gruplar olmak üzere çok sayıda ülke vatandaşından destek gören eylemcilere, bazı Amerikalılar da tepki gösterdi.
ABD-NEWYORK
ABD-NEWYORK
Gösteri ve yürüyüş sırasında polis yoğun güvenlik önlemleri aldı.
ABD
ABD
ABD
ABD
ABD
ABD
TUNUS
TUNUS
ÜRDÜN
ÜRDÜN
ÜRDÜN
ÜRDÜN
ÜRDÜN
ÜRDÜN
MAKEDONYA
MAKEDONYA
İRAN
İRAN
SURİYE
SURİYE
ANKARA
ANKARA
BELÇİKA
BELÇİKA
İsrail`in Gazze`ye saldırıları, Belçika`nın başkenti Brüksel`de protesto edildi. Merkez tren garı önünde toplanan yaklaşık 3 bin kişilik grup, yoğun güvenlik tedbirleri altında AB kurumlarının yakınındaki Jean Rey Meydanı`na doğru yürüyüşe geçti. Filistin bayrağı taşıyan göstericiler, İsrail`in işgal, ilhak ve katliam politikasını lanetledi.
CEZAYİR
CEZAYİR
Cezayir`in başkenti Cezayir`de toplanan yüzlerce kişi, İsrail`in Gazze`ye düzenlediği saldırıları protesto etti.
CEZAYİR
CEZAYİR
ENDONEZYA
ENDONEZYA
Endonezyalılar, Cakarta şehrinde İsrailin Gazze`ye yönelik sürdürdüğü askeri operasyonları protesto etti.
FAS
FAS
Fas`ın başkenti Rabat`taki Millet Meclisi binası önünde toplanan çocuklar, İsrail`in Gazze`ye yönelik saldırılarını protesto etti.
PAKİSTAN
PAKİSTAN
Dünya Kudüs Günü`nde İsrail`in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınamak ve Filistin`e destek vermek için Pakistan`ın Karaçi kentinde protesto gösterisi düzenlendi.
KOSOVA
KOSOVA
RAMALLAH
RAMALLAH
TUNUS
TUNUS
Yükleniyor lütfen bekleyiniz