İsrail güçleri bir kez daha Mescid-i Aksa`daki namaz kılan cemaati hedef aldı. İsrail polisleri ses bombalarıyla saldırdı.
Filistinli gençler ile İsrail polisi arasında Mescid-i Aksa’nın güney batısındaki El-Meğaribe (Faslılar) Kapısı önünde tartışma ve sürtüşme yaşandı. Yaralananlar arasında gazetecilerin olduğu ifade edildi.
İsrail polisinin saldırdığı esnasında yangın çıktı. Bir ağaç alevler içinde kaldı.
Fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa’nın Burak (Ağlama) Duvarı bölgesinde kutlamalar yaptığı açıklandı. İsrail polisinin saldırısının kısa sürdüğü ve şu anda gergin bir bekleyişin hakim olduğu öğrenildi.
Geçtiğimiz günlerde de Mescid-i Aksa`da ibadet edenlere saldıran İsrail güçleri yüzlerce kişiyi yaralamıştı.
Filistinliler Harem-i Şerif’i korumak istedi
Filistinliler Harem-i Şerif’i korumak istedi
Sabah namazını Doğu Kudüs`ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Mescid-i Aksa`da kılan binlerce Filistinli, namazın ardından Mescid-i Aksa’nın avlusunda tekbirler getirerek gösteri düzenledi.
Filistinliler, gösteriden sonra fanatik Yahudilerin baskın yapmasını önlemek için Mescid-i Aksa’da nöbet tutmaya başladı.
Harem-i Şerif’in bazı noktalarına barikatlar kuran Filistinliler, buradan ayrılmayacaklarını dile getirerek sık sık "Canımız, kanımız sana feda Aksa" sloganı attı.
Teravih namazı sonrası saldırı anı TRT Haber`de
Teravih namazı sonrası saldırı anı TRT Haber`de
Mescid-i Aksa`da teravih namazı çıkışında İsrail polisi cemaate plastik mermiler ve ses bombalarıyla saldırdı. Saldırı anı TRT Haber canlı yayınına yansıdı.
AA Ortadoğu Editörü Turgut Alp Boyraz, TRT Haber canlı yayınına bağlandığı sırada İsrail güçlerinin saldırısı başladı. Ses bombalarıyla cemaate saldırılar düzenleyen İsrail polisi Mescid-i Aksa`ya girdi. Plastik mermiler de kullanan İsrail güçlerine Filistinliler direndi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz