İsrail`in saldırıları altındaki Gazze Şeridi`ne destek amacıyla bugün Doğu Kudüs’te greve gidilmesinin bir parçası olarak Şeyh Cerrah Mahallesi`nde gösteri düzenlendi.
Filistinliler gösteride İsrail’in saldırılarını ve ihlallerini protesto ederken, saldırılarda şehit olan Filistinlilerin posterlerini taşıdı.
İsrail polisleri, göstericilere ses bombaları ile saldırdı, TOMA`dan tazyikli pis su sıktı.
Şam Kapısı`nda kadınlara saldırı
Şam Kapısı`nda kadınlara saldırı
İsrail polisi Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı’nda Filistinli kadınları da darbetti.
Aralarında bir gazetecinin de bulunduğu Filistinli kadınlar, polis şiddetine maruz kaldı.
İsrail polisi, kısa süre önce Şam Kapısı’nda toplanmak isteyen Filistinli gençlere de plastik mermi ve ses bombalarıyla müdahale etmişti.
İsrail polisinin Şam Kapısı’ndaki saldırısında 5 Filistinli yaralandı.
Kudüs ve Gazze`deki İsrail zulmü
Kudüs ve Gazze`deki İsrail zulmü
İsrail`in işgal altındaki Doğu Kudüs`te bulunan Mescid-i Aksa`da ramazan ayında ibadet edenlere saldırması ve Şeyh Cerrah Mahallesi sakinlerini evlerinden zorla çıkarma planı bölgede gerginliği tırmandırmıştı.
Gazze Şeridi`ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs`te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi`nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi günü yerel saatle 18.00`e kadar süre tanımıştı.
İsrail`in 10 Mayıs`tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi`ne düzenlediği saldırılarda 61`i çocuk, 36`sı kadın olmak üzere 213 kişi şehit oldu, 1442 kişi yaralandı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz