İlk olarak 16 Şubat`ta Katalonya bölgesinin Barcelona, Lleida, Girona, Vic, Tarragona kentlerinde başlayan ve dün başkent Madrid ve Granada, Malaga gibi diğer büyük şehirlere yayılan "Hasel`e özgürlük" başlığı altındaki gösteriler bugün de devam etti.
Hasel`in Lleida kentinde yaşamasından ve buradaki cezaevine konulmasından dolayı Katalonya`da yoğunlaşan eylemlere bugün Valensiya, Salamanca ve Bask bölgesindeki 5 kent eklendi.
14 GÖZALTI
14 GÖZALTI
Şiddet yanlısı eylemler özellikle Valensiya ve Barselona`da yoğunlaşırken, en az 14 kişinin gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı.
Polise taş atan, çöp bidonlarını ateşe veren, dükkanlara, bankalara, araçlara ve bir gazete binasına zarar veren göstericilere polis zaman zaman müdahale ederek dağıtmaya çalıştı.
YARALILAR VAR
YARALILAR VAR
Yerel güvenlik ve sağlık birimlerinden basına yapılan açıklamalarda ilk belirlemelere göre Valensiya`da 8, Barselona`da ise 6 kişinin gözaltına alındığı, aralarında polislerin de olduğu yaralıların bulunduğu kaydedildi.
Barselona`da yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu, ambulansla hastaneye kaldırıldığı bilgisi paylaşıldı.
HAFTA SONU DA DEVAM EDEBİLİR
HAFTA SONU DA DEVAM EDEBİLİR
Hasel`in serbest kalması talebi gerekçe gösterilerek, aşırı sol örgütler tarafından organize edilen gösterilerin hafta sonunda daha yüksek katılımlı devam etmesi öngörülüyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz