İl merkezine 140 kilometre mesafedeki Çaldıran ilçesine bağlı Osmanlı İlköğretim Okulu`nda sınıf öğretmeni Satı Çekerek, hayallerini çizmemelerini istediği öğrencilerden Havin`in duygularına kayıtsız kalmadı.
Minik Havin`in müzik eşliğinde doğum gününün kutlanmasını istemesi üzerine fedakar öğretmen, imkanlar kısıtlı olduğu için durumu sosyal sorumluluk kampanyaları yürüten gönüllü gençlere iletti.
Hemen gerekli hazırlıkları yapan yardımsever gençler "İyi ki doğdun Havin" yazılı büyük bir pasta hazırlattı.
Havin ve beş kardeşi için çeşitli hediyeler alan gençler, karla kaplı yolları aştıktan sonra çocuğun okuduğu okula geldi.
Burada öğretmenleriyle yüzlerini boyayarak palyaço kıyafetleri giyen gönüllüler, rengarenk balonlar taşıyarak, gitar eşliğinde türküler söyleyip Havin`in Sarıçimen köyündeki evine kadar yürüdü.
Kapıda misafirlerini karşılayan Havin ile anne ve babası, "İyi ki doğdun Havin" diyen gençlerin kutlama sürprizi karşısında duygusal anlar yaşadı.
Mutluluğu yüzüne yansıyan Havin, kendisi için hazırlanan pastayı kesip misafirlerine ikram etti. Gençler daha sonra dışarıda kartopu oynayarak Havin`in doğum gününü kutladı.
Hem mutlu ettik hem de mutlu olduk
"Hem mutlu ettik hem de mutlu olduk"
Sınıf öğretmeni Satı Çekerek, "Havin de güzel bir doğum günü kutlamak istediğini söyledi. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeninin desteğiyle gönüllülerden yardım istedik. Havin`in sürprizden haberi yoktu. Buradaki çocuklar birçok imkandan kısıtlı şekilde yetişiyor. Bizim işimiz bu çocukları mutlu bir şekilde eğitmek. Bunu kendime vazife olarak görüyorum. Bugün de hem mutlu ettik hem de mutlu olduk" dedi.
Benim için düğün gibi bir doğum günü kutladılar
"Benim için düğün gibi bir doğum günü kutladılar"
Doğum günü sürprizi karşısında çok şaşırdığını anlatan Havin ise "İlk kez doğum günüm kutlandı. Gerçekten benim için düğün gibi bir doğum günü kutladılar. Çok mutlu oldum. Herkese çok teşekkür ederim." dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz