KIRKLARELİ
KIRKLARELİ
Kırklareli Valisi Osman Bilgin, aşı çağı gelmiş gençlerin Covid-19 aşılarını olmaları için çağrıda bulundu.
Vali Bilgin, İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında Ziya Gökalp İlkokulu`nda düzenlenen törende, eğitimin millet olarak vaz geçilmez unsurlardan olduğunu söyledi.
Türkiye`nin nüfus ve coğrafya itibariyle çok büyük olduğunu belirten Bilgin, dünyadaki pek çok ülke nüfusundan fazla öğrencinin Türkiye`de eğitim gördüğünü kaydetti.
Geçmişinden tarihinden yoksun bir gençliğin gelecek yaratamayacağını ifade eden Bilgin, bu nedenle öğretmenlerin sorumluluklarının büyük olduğunu dile getirdi.
Öğrencilere aşı çağrısında bulunan Bilgin, şunları kaydetti: "Salgın süreci hepimizi yordu. Salgın henüz bitmiş değil. Bu süreci belki geçmiş ile karşılaştırdığımız da psikolojik olarak rahatlamamıza neden oldu ancak etkisinin devam ettiğini görmekteyiz. Aşı çağı gelmiş gençlerimizin muhakkak aşı olması gerekmekte. Siz değerli çocuklarımızın da maskelerini düzenli takması ve maske kalitelerine dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü bazı maskelere baktığımızda koruyucu özelliğinin olmadığını görüyoruz. Özellikle öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimiz en üst düzeyde hassasiyet göstermek zorunda. Karantina süreçlerinin uygulanmaması açısından tedbirleri en üst düzeyde tutmalıyız."
İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan da Covid-19 tedbirlerinin okullarda en üst düzeyde tutulduğunu belirterek kurallara uyan öğrenci, öğretmen ile velilere teşekkür etti. Konuşmaların ardından öğrenciler şiir okudu, halk oyunları ekibi gösterilerini sundu.
KARS
KARS
Kars`ta 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası dolasıyla program düzenlendi.
Törende, öğrenciler günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu. Halk Eğitim Kafkas Halk Oyunları ekipleri, gösteri düzenledi.
Vali Yardımcısı Mehmet Zahid Doğu ve İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay ilk zili çalmasıyla öğrenciler ders başı yaptı.
MUŞ
MUŞ
Muş`ta İlköğretim Haftası dolayısıyla tören düzenlendi. Hükümet Konağı önündeki törende, Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, Atatürk Anıtı`na çelenk sundu.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla son bulan tören, Prof. Dr. Vahit Özmen İlkokulu bahçesindeki programla devam etti.
İlkokul öğrencileri, programa katılan Muş Valisi İlker Gündüzöz`e çiçek taktim etti.
Vali Gündüzöz, yaptığı konuşmada, eğitim öğretim döneminin "hayırlı" olması temennisinde bulunarak öğrencilerin uzun aradan sonra okullarıyla buluştuğunu söyledi.
Konuşmaların ardından, öğrenciler şiir ve şarkılar seslendirdi.
EDİRNE
EDİRNE
Edirne`de İlköğretim Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.
Atatürk Anıtı`nda düzenlenen tören Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı`nın anıta çelenk sunmasıyla başladı.
Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Arpacı, eğitim öğretim yılının tüm öğrencilere hayırlı olmasını diledi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz